У березні цього року в Києві стартувала щорічна програма Фонду Родини Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну», яка надає організаційну та фінансову підтримку у сумі до 10 тисяч гривень на реалізацію соціально-значущих проектів. Більш детально ознайомитися з описом та цілями програми можна за посиланням.
З однією з випускниць цієї програми – головою ЖОГО «Фідем» та керівницею проекту по створенню інклюзивно-креативного простору в Житомирі Ольгою Ткаченко ми поговоримо сьогодні.
«Коли подавала ідею на програму, вже попередньо вивчала досвід інших країн де існують практики створення громадських інклюзивних просторів, які є не просто спортивними майданчиками, але й просторами для всебічного розвитку дітей з особливими потребами», – зазначила Ольга.
Щорічно в Україні зростає тенденція до збільшення кількості дітей, які мають різні види інклюзії і в Житомирі є нагальна потреба у створенні спеціалізованих публічних безкоштовних інклюзивно-креативних просторів для максимального охопленням усіх категорій дітей з інвалідністю.
«Після проведення опитування серед житомирян (через соціальні мережі) ми побачили тенденцію, що батьки діток хочуть аби креативний простір знаходився у центрі міста, де є зручна транспортна розв’язка, та був у приміщенні (щоб займатися в ньому в холодну пору року і під час негоди), а не на відкритому просторі, як ми планували раніше. Окрім цього у цьому році в Житомирі вже відкрито спортивний майданчик під відкритим небом за сприяння Брислава Розенблат. Зваживши на всі ці моменти ми прийняли рішення повністю змінити концепцію проекту та адаптувати її до потреб місцевих мешканців», – повідомила керівник проекту Ольга Ткаченко.
Зваживши на всі технічні вимоги, яким має відповідати будівля майбутнього інклюзивно-креативного простору, та на зручне географічне розташування, Ольга Ткаченко звернулася з пропозицією створення такого простору до керівництва Житомирської обласної бібліотеки для дітей.
Директорка бібліотеки Людмила Миколаївна Михальчук не лише погодилася на розміщення майбутнього інклюзивно-креативного простору на базі бібліотеки, а і запропонувала працювати не лише з дітьми з особливими потребами, а і їх батьками. В бібліотеці вже є відремонтована та обладнана кімната, в якій батькам буде комфортно брати участь в індивідуальних та групових консультаціях, заняттях, семінарах, дискусіях, «круглих столах» тощо, у той час, як їхні діти поряд у сусідній кімнаті займатимуться зі спеціалістами (психологом, дифектологом, реабілітологом) чи аніматорами.
На території інклюзивно-креативного простору діти зможуть активно відпочивати, а також даний простір дасть змогу громадським організаціям, культурним діячам та просто небайдужим житомирянам проводити різні культурно-мистецькі, освітні та інформаційно-просвітницькі заходи: майстер-класи, ігрові квести, свята тощо. Він стане платформою для згуртування дітей та їх батьків з усього Житомира та дасть змогу малюкам з особливостями розвитку не лише розвивати свою фізичну форму, а і швидше соціалізуватися у громаду.
Даний проект дасть змогу подолати у містян стереотипне відношення до осіб з інвалідністю, сприятиме розвитку емпатії та толерантності, а діти зможуть відчути свою цінність та повноцінну приналежність до суспільства.
«Проект по створенню інклюзивно-креативного простору,який я намагаюся втілити у життя, швидкими темпами набирає прихильників, які бажають зробити свій внесок у допомогу дітям з інвалідністю. Я запрошую всіх бажаючих стати волонтерами проекту та долучитися до нашої команди. Окрім цього, ми потребуємо підтримки у наповненні бібліотечного фонду інклюзивною та розвивальною літератором (в т.ч. книжками шрифтом Браеля), та у закупівлі інклюзивного обладнання та меблів. Ми завжди відкриті новому і готові змінювати світ на краще», – зауважила Ольга Ткаченко.
Для отримання більш детальної інформації про проект та аби долучитися до його реалізації просимо зв’язатися з керівницею проекту Ольгою Ткаченко: тел. (093)405-08-26 або написавши на електронну пошту її організації: nfvisionershr@gmail.com