20 грудня заступник міського голови Матвій Хренов ознайомився із ходом реалізації міського проекту «Протидія поширенню онкологічних захворювань». Разом із народним депутатом України Бориславом Розенблатом, начальником управління охорони здоров’я міської ради Марією Місюровою, журналістами заступник міського голови відвідав поліклініку ЦМЛ №1.
Під час презентації рентгенівської діагностичної системи VF-50R-R, встановленої у цьому році, Матвій Хренов повідомив, що попереднє обладнання рентген – кабінету поліклініки ЦМЛ №1 було ще 1983 року.
«Вартість нового рентген-апарату – 1,2 млн. грн., а променеве навантаження на пацієнтів при обстеженні є суттєво нижче, ніж на попередньому апараті. Придбання нової системи дозволяє на більш досконалому сучасному рівні здійснювати саме ранню діагностику патологічних станів та, відповідно, визначати якісну та своєчасну тактику лікування», – сказав заступник міського голови.
Під час спілкування з журналістами Матвій Хренов також повідомив, що з метою ранньої діагностики онкологічних захворювань у жінок упродовж 2016-2017 років було придбано 9 колькоскопів (система колькоскопічна серії KN 2200і) на суму 879, 0 тис. грн.
Одна із таких систем була презентована лікарями гінекологічного кабінету поліклініки ЦМЛ №1. За словами лікарів, такий колькоскоп призначений для раннього виявлення патологічних змін шийки матки, дозволяє проводити діагностичні та лікувальні маніпуляції, здійснювати моніторинг стану тканин у подальшому.
«Ми почали з базових речей. Виділені, за сприяння народного депутата Борислава Розенблата з державного бюджету 40 млн. грн., були спрямовані, насамперед, на те обладнання, яке забезпечить ранню, а значить – своєчасну діагностику саме онкологічних захворювань, передусім – у жінок. І, таким чином, збереже не одне життя», – наголосив Матвій Хренов.
Борислав Розенблат під час спілкування із журналістами зазначив, що і надалі сприятиме у реалізації проекту «Протидія поширенню онкологічних захворювань» в м. Житомирі.
«Сьогодні ми не лише оглядаємо те, що вже встановлено, але й аналізуємо, що потрібно ще зробити. Пацієнти всіх лікарень міста Житомира повинні бути забезпечені якісним медичним обладнанням», – сказав народний депутат України.
Довідково: реалізація проекту «Протидія поширенню онкологічних захворювань» передбачає: створення амбулаторій сімейного лікаря, впровадження сучасних технологій організації медичного та іншого документообігу. Першу амбулаторію сімейного лікаря було відкрито наприкінці 2016 року за адресою: вул. Корольова, 46, м. Житомир. На проведення реконструкції приміщень для амбулаторії з міського бюджету було витрачено 1,5 млн грн.
У жовтні поточного 2017 року відкрито ще одну амбулаторію сімейного лікаря за адресою: вул. Героїв Десантників 23, м. Житомир. На реконструкцію приміщень спрямовано 1,8 млн грн. бюджетних коштів. Вже завершуються роботи з реконструкції приміщень за адресою: вул. Старочуднівська, 12/77, м. Житомир, для розміщення амбулаторії (вартість робіт склала 1,5 млн. грн.).
На оснащення цих амбулаторій меблями, обладнанням, інвентарем тощо спрямовано 1,736 млн. грн. з міського бюджету.