Home Місто У Житомирі прийняли обмеження до кінця року, але молодша школа, транспорт, кафе...

У Житомирі прийняли обмеження до кінця року, але молодша школа, транспорт, кафе працюватимуть

Карантинні обмеження у зв’язку із червоною зоною з понеділка 2 листопада прийняли у Житомирі на засіданні виконкому.

«Ми не будемо зупиняти громадський транспорт. Але змушені вводити знову обмеження по пільговому проїзду з 10:00 до 16:00 год задля зменшення потоків людей у громадському транспорті зранку і ввечері. Садочки працюватимуть без обмежень. 1-4 класи вчитимуться, інші – дистанційно до стабілізації ситуації. Заклади громадського харчування працюватимуть до 22:00 год з максимальними обмеженнями по кількості в перерахунку в метри квадратні на 1 людину, і це ми будемо контролювати. Стосовно розважальної зони – ми попросили залишити тільки дитячі розважальні зони, адже відсоток кількості захворівших дітей – низький. … Перукарні та інші підприємства мають працювати із суворим дотриманням вимог Державної комісії», – розповів міський голова Сергій Сухомлин.

При подальшому рості захворюваності будуть прийматися більш жорсткі обмеження. Робота з перевірки дотримання протиепідемічних заходів буде посилена.

Попри червону зону, у Житомирі:

1-4 класи навчатимуться в школах, інші — дистанційно;

садочки поки також працюватимуть;

транспорт працюватиме, але пільговий проїзд буде доступним лише з 10 до 16 (часових обмежень не буде для військовослужбовців, правоохоронців при виконанні службових обов’язків та працівників цивільного захисту);

заклади харчування працюють до 22:00 год. із обмеженням по кількості;

розважальні зони працюватимуть лише дитячі;

перукарні та інші заклади працюватимуть із дотриманням заходів безпеки.

У Житомирі рішенням виконкому із 2 листопада до кінця року заборонено:

1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

2) перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

3) самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

4) діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку комунальної власності;

5) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

Пасажирські перевезення здійснюються без застосування пільг на проїзд у громадському транспорті у період до 10-00 та після 16-00 год, окрім військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та цивільного захисту при виконанні службових обов’язків.

6) відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім закладів дошкільної освіти, учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);

7) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім суб’єктів торговельної діяльності та роботи дитячих зон відпочинку.

8) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.

9) відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.