Home Місто У Житомирі рекламують українську мову

У Житомирі рекламують українську мову

74

В обласному центрі Житомирської області з’явилась загадкова соціальна реклама, яка пропагує українську мову.

Останнім часом житомиряни та гості міста могли помітити на парканах та у маршрутках своєрідну соціальну рекламу, схожу на вишиванку, на якій у національних орнаментах зображено напис «Я люблю українську мову».

Також у рекламі розміщеній у маршрутках цитується відомий вірш Володимира Сосюри: «Любіть Україну».

А на банерах, що розміщені на парканах написані наступні фрази:

«Я знаю декілька мов. Це допомагає в навчанні. Але спілкуюсь українською – це мова моєї країни!»

«Якщо ми забуваємо пообідати – це заклопотаність. Якщо ми забуваємо хто ми є – це деградація.»

«Пам’ятаймо – ми українці! Ми шануємо своїх батьків, ми пишаємось своєю родиною, ми спілкуємося своєю мовою. Наша мова – українська!»

 І більше ніякої інформації, яка могла хоч якось б натякнути на її автора чи авторів.

Можливо автор реклами захотів залишитись невідомим, аби не надавати рекламі політично підтексту. 

Ймовірно ця соціальна реклама має пряме відношення до однієї з недавніх найгучніших подій минаючого року – скандального прийняття мовного закону Колісніченка-Ківалова, який значна частина суспільства вважає загрозливим для існування та розвитку української мови.

Процедура ухвалення цього закону викликала супротив, який вилився у голодування, акцію протесту а пізніше сутички з міліцією біля входу до «Українського дому» у Києві.

Нагадаємо, що обласні ради Львівщини та Івано-Франківська вирішили, що даний закон не має сили на території їх областей. Певні політичні оглядачі висловлювали думку, що затвердження даного закону мало на меті виключно політичні цілі – зокрема мобілізацію електорату південно-східної України напередодні парламентських виборів.

Зазначимо, що наше видання не володіє інформацією по наявність аналогічної чи схожої реклами української мови у інших регіонах України, проте цілком можливо що вже невдовзі з житомирської «акції» почнуть брати приклад і інші, не байдужі до своєї країни і мови люди.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here