Home Місто У Житомирі студенти допомагали копам патрулювати у парку

У Житомирі студенти допомагали копам патрулювати у парку

122

До 14 травня на Житомирщині тривав «Тиждень безпеки дорожнього руху». Захід зорієнтований на першочергове інформування водіїв, щодо дотримання транспортної дисципліни, правил дорожнього руху, запобігання травматизму, як пішоходів, велосипедисті, так і водіїв на дорозі .

Офіцери патрульної поліції м. Житомира, зокрема, Корчевна Діна та Каліновський Віталій, 13 травня патрулювали паркову зону в центрі міста. Їм допомагали боротись з порушниками дорожнього руху студенти-журналісти ЖДУ ім. Івана Франка.

Прес-служба поліції Житомира повідомила у Fb, що у 2016 році сталося за участю пішоходів 138 ДТП, у яких 122 пішохода травмовано, а 6 загинуло. За перший квартал 2017 року патрульна поліція зафіксовала 36 ДТП за участі пішоходів, в яких 28 людини було травмовано, 5 осіб загинуло.

Студенти-журналісти поділилися своїми враженнями «Сьогодні ми ходили по парковій зоні, обрали саме цей маршрут тому, що це пішохідна зона, де їздять машини, а водії не надають перевагу правилам дорожнього руху. Зазвичай в суботу та неділю багато матерів гуляють з дітьми, тому, потрібно пильно спостерігати за обраною зоною, саме цим ми і займались. Наші яскраві жилети привертали увагу всіх перехожих. Люди вітались з «новою поліцією», посміхались та бажали гарного дня. Деякі навіть фотографували. Загалом, нам дуже сподобалось контролювати місто, ми дізнались багато про роботу нашої поліції».

Під час патрулювання зустрічались автомобілі, водії яких за кермом розмовляли по мобільному, порушували правила паркування, тощо. Окрім цього звертали увагу не тільки на дотримання безпеки дорожнього руху, а й на дотримання закону про паління у громадських місцях. З’ясувалось, що всі знають про штрафи за паління в громадських місцях, але все одно не дотримуються правил. Пояснюють тим, що у місті немає відведених зон для паління. На вимогу патрульних загасити цигарки, громадяни реагували по-різному. Більшість спокійно шукали смітник та викидали цигарку, а інші намагались вступити в суперечку. Траплялись неодноразові телефонні розмови за кермом. Найбільшою проблемою міста є паркування. Водії не зважають на знаки заборони.

Патрульні офіцери пообіцяли, що вони ще не раз прийдуть у паркову зону на бульвар і будуть залучати до таких інформаційних акцій більше громадян нашого міста.

Зацепіна Марина
Мелень Юлія

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here