Home Місто У Житомирі вибухають снаряди 60-річної давності

У Житомирі вибухають снаряди 60-річної давності

135

Минуло 60 років як скінчилась війна, але вона і досі про себе нагадує. Майже щодня населення області знаходить вибухонебезпечні предмети (авіаційні бомби, снаряди, інженерні і артилерійські міни, гранати, набої тощо). Крім того, цей небезпечний “арсенал” постійно поповнюється боєприпасами з військових полігонів наших часів. Як правило, ці загрожуючи життю предмети лежать у землі.

З початку поточного року станом 01 квітня 2013 року на території області було виявлено та знищено 39 вибухонебезпечних предметів. Що в порівняні з аналогічним періодом минулого року є більшим (31 ВНП у 2012р.)

Тож як виглядають вибухонебезпечні предмети, і що необхідно знати при їх виявленні? Протитанкові та протипіхотні міни мають форму ящиків, плоских циліндрів, металевих станків і т.п.

Ручні протитанкові гранати, а також артилерійські міни, снаряди та авіабомби являють собою металевий корпус. Струс, удари, нагрівання їх у полум’ї викликають вибух.

Підривники до різних боєприпасів і капсули-детонатори – це металеві гільзи різних форм. Від удару чи поштовху, тертя, сплющування або подряпини, нагрівання, полум’я чи іскри вони також спричиняють вибух.

Ракети являють собою картонний циліндр з латунним дном. При згоранні вони виділяють велику кількість тепла. Частки палаючого составу легко підпалюють предмети довкола (дерево, солому тощо), викликаючи великі пожежі.

Значну небезпеку являють собою гвинтівкові та пістолетні набої. Розірвання набоїв викликає ураження не тільки пулею, але й уламками корпусу гільзи.

Треба пам’ятати, що виявлені вибухонебезпечні предмети, які тривалий час перебували у землі чи воді, містять у собі ще більшу небезпеку. Лихо у таких “скарбах” несуть пристрої для ініціювання вибуху основної маси вибухівки. Від вологи та тривалого перебування у землі при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати. Вони вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Тому запам’ятайте, якщо Ви випадково виявили вибухонебезпечній предмет, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно!

При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил:

•       Не розбирати і не піднімати знайдені вибухонебезпечні предмети;

•       Не перекладати і не перекочувати з одного місця на інше;

•       Нагрівати і ударяти вибухонебезпечні предмети;

•       Використовувати заряди для розведення вогню і освітлення;

•       Відгородити місце, де знаходиться вибухонебезпечний предмет;

•       Нікого не допускати до цього місця, організувавши біля нього постійне чергування до прибуття представників відповідних служб.

Ні в якому випадку не намагайтеся самостійно знешкодити їх – не наражайте власне життя на небезпеку та будьте обережні. Негайно особисто чи по телефону повідомте про це рятувальників, відділ міліції, дирекцію підприємства, школи або військовий комісаріат.

Відділ цивільного захисту в м. Житомир,

ТУ МНС у Житомирській області

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here