До вересня у Житомирі в Домі української культури на Бердичівській можна відвідати виставку робіт мистецького проекту «Військово-польовий АРТ», яку 11 серпня презентував Павло Ротар – боєць добровольчого ППОП «Київ».
Саме він є автором і куратором проекту, участь в якому взяли більше 70 майстрів з усієї України, у тому числі і з Житомирської області.
Ротар говорить, що у Житомир привезли лише близько 60% від усіх робіт, але їх кількість постійно збільшується. Те, що було на війні, прикрасили звичними мирними малюнками і розписами.
Ікони на ящиках від боєприпасів, ляльки-мотанки з камуфляжної тканини, заквітчені гільзи, гранати маскувальні халати, і фляги, портрети і фото – все це розповідає відвідувачам про ту війну, яка вже більше двох років триває на Сході країни.
Можна побачити як на предмети, які мають суто військове походження – амуніція, обладнання, технічні засоби та засоби самозахисту, привезені із зони бойових дій на Донбасі, накладаються прояви українського народного мистецтва.
Усі унікальні експонати розташувалися у трьох залах Дому української культури, а поряд майстрині проводять майстер-класи із плетіння, «петриківки», тощо.
На відкриття виставки завітали заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута, начальник ГУНП у Житомирській області В’ячеслав Печненко, волонтери, рідні військовослужбовців, молодь.
Зазначається, що загалом проект має на меті побувати в усіх містах країни до 2018 року включно.
Ярослав Лагута зауважив, що Житомиру приємно приймати естафету у дні, коли країна відзначає 25-річчя Незалежності, а також побажав, щоб матеріалів для створення подібних робіт таки поменшало.
Юлія ДЕМУСЬ
Більше фото в альбомі Першого житомирського у соцмережі