Home Місто У Житомирі виконком затвердив ескіз меморіальної дошки дисиденту Сергію Бабичу, який провів...

У Житомирі виконком затвердив ескіз меморіальної дошки дисиденту Сергію Бабичу, який провів у неволі 27 років

165

16 серпня виконавчий комітет міської ради затвердив ескіз меморіальної дошки українському громадському та політичному діячу, дисиденту, члену Української Гельсінської Спілки – Бабичу Сергію Олексійовичу. За проголосували 16 членів виконавчого комітету.

Нагадаємо, що 2 серпня, розглянувши звернення Житомирського обласного осередка Всеукраїнського об’єднання «За помісну Україну», виконавчий комітет Житомирської міської ради надав згоду  громадському об’єднанню на встановлення меморіальної дошки Бабичу Сергію Олексійовичу на фасаді багатоповерхового житлового будинку №6 по вулиці Кафедральній, де він проживав в період з 1994 по 2016 рік.  

Дошку буде виготовлено із сірого граніту, де букви вкриті полімерним матеріалом «під золото» або «бронзу». На дошці буде викарбовано напис: «У цьому будинку в 1994-2016 рр. жив Сергій Бабич професійний революціонер, полум’яний борець за волю українського народу».

Сергій Олексійович Бабич— український громадський та політичний діяч, дисидент, націоналіст, багаторічний в’язень радянських таборів, де провів у неволі 27 років і 4 місяці.    

Після звільнення Сергій Бабич вступив в Українську Гельсінську Спілку, а з її перетворенням на партію став членом Української Республіканської партії. З леґалізацією в 1992 році ОУН(б) в Україні під назвою «Конгрес українських націоналістів»  очолював її Житомирську обласну організацію.  

Указом Президента України В. Ющенка № 939/209 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Свободи» від 18 листопада 2009 року «за визначний особистий внесок у відстоювання національної ідеї, становлення і розвиток Української незалежної держави та політичну і громадську діяльність» С. Бабич нагороджений орденом «За мужність» І ступеня.

Похований 25 серпня 2016 року поруч із батьком, матір’ю, братами і сестрами у рідному селі Рогачів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here