Home Місто У Житомирській обласній лікарні відкрили реперфузійний центр на 12 ліжок, який...

У Житомирській обласній лікарні відкрили реперфузійний центр на 12 ліжок, який надаватиме допомогу цілодобово

364

 У Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського відкрили сучасний реперфузійний центр, анонсований головою ОДА Ігорем Гудичем на початку 2017 року.

 
Відкриття відбулося сьогодні, 27 жовтня, за участю керівництва області.
 
«Відтепер на Житомирщині завдяки інфарктному центру європейського рівня ми зможемо зменшити кількість летальних випадків у 3 рази. Цей центр – це символ якісних змін, що відбуваються на Житомирщині. Люди тільки тоді повірять у реформи, коли будуть отримувати якісні послуги», – наголосив Ігор Гундич.
 
Завдяки сучасному центру вдасться продовжити життя пацієнтів із гострим інфарктом міокарду, які потребують термінової реперфузії.
 
Центр на 12 ліжок надаватиме допомогу в цілодобовому режимі шляхом проведення невідкладних первинних коронарних втручань у 70% випадках, тобто 700 інфарктів міокарда на рік.
 
За словами голови ОДА, на ремонт та обладнання спрямували 8,4 млн грн із обласного бюджету.
 
«У наступному році ми зробимо усе можливе, щоб цей інфарктний центр мав сучасний гелікоптер, аби мати змогу швидко доставити пацієнта. Адже у таких випадках головну роль відіграє саме час», – зазначив Ігор Гундич.
 
Він також повідомив, що другий ангіограф, який так необхідний центру, спробують придбати у співфінансуванні з обласного та місцевих бюджетів.
 
Вже з 1 листопада репер фузійний центр прийматиме своїх перших пацієнтів.
 
Довідково:
 
У Житомирській області щороку реєструється близько 1000 випадків гострого коронарного синдрому з розвитком інфаркту міокарда, 75-80% з яких – це катастрофічні інфаркти, які потребують термінової реперфузії.
 
На сьогодні клінічна лікарня ім. О. Ф.Гербачевського є єдиним в області медичним закладом, який має можливість надавати високоспеціалізовану медичну допомогу пацієнтам області з гострим коронарним синдромом в цілодобовому режимі (режим 24 год./7 днів на тиждень/365 днів на рік) шляхом проведення невідкладних первинних коронарних втручань в 70% випадках.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here