Home Місто У Житомирському військовому шпиталі презентували проект “Синусоїда духу”

У Житомирському військовому шпиталі презентували проект “Синусоїда духу”

123

Синусоїда духу” – проект, спрямований на патріотичне виховання молоді та формування національної свідомості.

За словами керівника проекту Вадима Жалюка, який очолює народно-аматорське літературно-мистецьке об’єднання «Оксія», задумка є актуальною для сьогодення, суспільно важливою, адже ми живемо в період докорінних змін і стрімкого формування громадянського суспільства, держава нині виступає об’єднуючим фактором. Коли політичні погляди різняться і вектор розвитку мінливий, як це було донедавна – тоді поєднати спроможне лише мистецтво.

У рамках проекту вийшов з друку однойменний альманах, який і презентували у військовому шпиталі. Він повністю втілює мету проекту, так, як складається з поезії, прози, есеїстки, зібраної з різних куточків нашої країни. Автори з Житомира, Києва, Вінниці, Львова, Херсона, Миколаєва, Хмельницького та інших міст своєю творчістю підтвердили єдність України. Особливим розділом стали роздуми дітей на тему: “Кого я вважаю патріотом”. На сторінках видання, ніби синусоїдою, твори дітей вдало поєднуються з дитячою проекцією подій в країні і дорослі думки, які висловлюють учні.

До презентації приєднались житомирські поети, твори яких є частиною “Синусоїди духу”. Наталія Дишлева, Марія Розбіцька, Олег Климчук, Дар’я Березовська читали свої вірші: спочатку ті, які ввійшли до альманаху, а потім й ті, які самі вибирали із власного архіву.

На закінчення заходу всі охочі могли поспілкуватись із гостями, отримати від них автографи чи просто подякувати. Примірники видання поповнили бібліотечний фонд Житомирського військового шпиталю. Також отримали книги військовослужбовці ЗСУ, які лікуються у шпиталі.

Заплановано проведення презентації проекту в Житомирському обласному літературному музеї, попередній анонс цього заходу і первісне ознайомлення з виданням «Синусоїда духу» відбулося цієї ж таки суботи, під час літературної студії ім. М. Клименка.
Проект лише починає свій шлях. Проведення подальших мистецьких заходів планується у навчальних закладах міста Житомира. 16 березня презентація буде проводитись у стінах Житомирського державного університету імені Івана Франка, де і буде можливість ще раз побачити, почути, доторкнутись до “Синусоїди духу”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here