У Житомирі готують до навчального року укриття: 45 млн грн на безпекові заходи. ВІДЕО

358

У закладах освіти Житомира  вже ведуться активні підготовчі роботи перед початком нового навчального року. З метою забезпечення безпеки учнів та персоналу в школах та садочках добудовують укриття.

Зокрема, розпочато будівництво нових укриттів, які стануть захисними спорудами для дітей під час повітряних тривог та надзвичайних ситуацій. 

Вони будуть обладнані необхідними речами та забезпечуватимуть не лише фізичний захист, але й комфортні умови перебування під час повітряних тривог . Крім того, дооблаштовують існуючі укриття, які можуть потребувати додаткового обладнання та дооблаштування.

Проводяться перевірки стану старих укриттів, щоб впевнитись у їхній готовності до функціонування у разі потреби.

Про це у коментарі Першому житомирському розповіла перша заступниця директора департаменту освіти ЖМР Світлана Ковтуненко:

«У нас було 6 закладів, які зовсім не мали укриття. Ми вирішуємо таким чином: 10-та школа, в якій не можна побудувати укриття через особливості та складнощі ландшафту. Там ми вирішили це питання, запропонувавши виділити місце під укриття для 10-ї школи на території дитячого садочка №27. Укриття буде 500 кв. метрів, зараз там тривають будівельні роботи. Що стосується 15-ї школи, то там будуть будувати укриття. Щоб хоча би на 100 квадратних метрів дві зміни дітей – це середня та старша школи – могли мати укриття. Початкова школа укриттям забезпечена, вона ходила на очне навчання, а старша школа цього не мала. 

У 8-й школі планується будувати нове укриття на території закладу, зараз тривають проектувальні роботи, точно така ж система буде і в 7-й школі. Є проблеми з деякими закладами, які з першого вересня не будуть вирішені, але будуть вирішені згодом, це 21 школа. 300 кв. м. дуже складного укриття, але їх можна зробити. Там є декілька етапів робіт, які потребують поступового вирішення. Пізніше вирішене питання буде і в 6-й школі. В 6-й школі є до 100 кв. м. укриття, але це не укриття, яке повинно бути для 1200 дітей. Тому нове укриття буде напроти школи в будівлі колишнього магазину Тетерів. Ця будівля відноситься до комунальної власності. Зараз відповідно йдуть розрахунки, ми подали розрахунки і кошти були виділені, і також розпочинається робота з мешканцями, бо ми є співласниками. Треба погодити це питання і це нормальне явище. Я думаю, що жителі не будуть проти того, щоб ми навели порядок в цьому підвальному приміщені. Якщо у нас було питання з 36 школою, то ми в садочку №21 зробили ще більше додаткових площ на 150 кв. м. для укриття. Я думаю, що керівництво вирішить питання очного навчання. 

Третя школа збільшить площу свого укриття на базі 37-го садочка. 

12-та школа залишалася без укриття. Сьогодні це буде на трьох базах. Це буде агроуніверситет, там є до 100 кв. м. Також нам дає 37-й садочок 200 кв. м для цієї школи, і на своїй базі, в майстерні старій, також буде укриття розміром в 150 кв. м».

Журналісти показали, як ведуться підготовчі роботи в ДНЗ №43.

«Почали будувати 2 місяці тому і плануємо здати його до 15 серпня. Це друге укриття, яке ми робимо. Перше укриття розміром 100 кв. м, а друге розміром 115 кв. м. У зв’язку з тим, що на нас припадає 240 дітей у садочку, виникла потреба у другому укритті, оскільки багато дітей повернулося з-за кордону для очного навчання. В середньому розрахунок це 115 кв. м на 115 осіб», – розповіла Ольга Костриця завідувачка ДНЗ №43.

У 2023 році департамент освіти отримав з міського бюджету понад 45 млн гривень на безпекові заходи. Зі збільшенням площі тимчасових укриттів на початок нового навчального року освітяни розраховують на те, що до 80% учнів зможуть повернутися до очного навчання.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here