У Житомирі 2 червня розпочали перевірки укриттів на предмет безперешкодного доступу містян. 

Мерія показала, як проводять перевірки. Адже перед цим житомиряни скаржилися на закриті укриття під час атаки в понеділок. Серед порушень – відсутність світла, наявність небезпечних для людей конструкцій та сторонніх предметів, неналежний санітарний стан та ін. За окремими адресами були відсутні таблички з інформацією про відповідальну особу, номер телефону та місце знаходження ключів.

Укриття на Грушевського, 103 В. Балансоутримувач – управляюча компанія. Григорій Шлапак, старший будинку, показує укриття, яким користуються мешканці. У сховищі може сховатися 20 людей. Ключі знаходяться у старшого.

«Я живу на першому поверсі. Коли повітряна тривога, я виходжу і відчиняю, навіть вночі.  Люди знають, що у разі моєї відсутності, ключі від укриття у сусідній квартирі. Поруч знаходиться спортивна зала. Коли все починалося, ми бігали у спортивну залу майже рік. Пізніше облаштували своє укриття. Але й зараз дають можливість сховатися людям і в спортзалі», – Григорій Шлапак

Під час останньої атаки у підвал будинку сховалося всього 5 мешканців.

Комісія надала рекомендації: вказати дві адреси найближчих укриттів та облаштувати місця для сидіння. Укриття має відповідати вимогам – мати місця для сидіння, воду, аптечку, вентиляцію та ін.

Представники мереї розпочали перевірки з найпростіших укриттів у багатоповерхівках, які належать ОСББ та управляючим компаніям. 

«На табличці, де розміщена інформація про укриття, має бути зазначено ще й адреси двох найближчих укриття для  забезпечення стовідсоткової гарантії потрапляння людей у сховище», – повідомив Микола Дідківський, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Каже, відповідальність осіб за належний стан укриттів та порядку доступу до них послаблена. Робота рейдових бригад продовжується.

Серед перевірених сьогодні об’єктів найкраще облаштоване укриття ЖК «Домашній». Голова ОСББ Артем Одинцов каже, комфортні умови навіть дають можливість займатися дітям  онлайн-навчанням у сховищі.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here