Головна vlada У Житомирі сміттєзвалище забруднює річку: гине трофейна риба

У Житомирі сміттєзвалище забруднює річку: гине трофейна риба

573
0

У річці Крошенка загинули понад 100 екземплярів трофейної риби – в середньому по 5 кг кожна. Причина – стоки з невідомого струмка.

Депутат Житомирської районної ради Сергій Міщенко зазначає, що струмок іде зі сміттєзвалища.

Про це він заявив на початку сесії міської ради 31 травня:

“На сьогоднішній день у нас є екологічне лихо, яке сталося на річці Крошенка, у народі – Швиридівський став.

Є безіменний струмок, із якого витікають стоки темного кольору. Проводиться зараз перевірка компетентними органами. Встановлені факти забруднення річки Крошенка зі сторони житомирського сміттєзвалища. Це комунальне підприємство КАТП-0628.

Зафіксована масова загибель водних біоресурсів – близько 100 одиниць трофейної риби середньою вагою більше 5 кг кожен екземпляр. 

Зараз після двох днів дощів там знову великі скиди. Вчора особисто з сусідами виходили – реально, там зараз жахлива ситуація”.

Депутат додав, що струмок, який тече від КАТП-0628, забруднює річку Крошенка. Та ж впадає в річку Кам’янка і в результаті потрапляє в парк, де сьогодні відбувається чистка русла річки Тетерів.

Він запропонував включити це питання до порядку денного сесії та утворити комісію або робочу групу у складі компетентних органів, аби вивчити роботу підприємства та напрацювати шляхи подолання наслідків. 

У Сухомлин заступника, чи є офіційні листи щодо ситуації. Той відповів, що ні.

“Ми ж почули, що були перевірки, акти. НІяких документів у нас немає. Тому створимо комісію і будемо все перевіряти.

Ви як депутат також маєте право створити комісію щодо забруднення річки Тетерів з боку санаторію “Дениші”, який робить скиди в і нас це також проблема. Треба теж займатися всіма цими питаннями. Порядок денний проголосований, це питання не буде ставитися. Розпорядженнням доручимо нашій комісії з ТЕБ та НС і вона буде перевіряти всі ці факти”, – сказав Сухомлин.

Нагадаємо, 24 травня рибоохоронний патруль повідомив про загибель понад 200 екземплярів риби в р. Тетерів у межах Житомира. Листи направили до еконспенції, яка взяла воду на пробу та рахує завдані збитки.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here