Home Місто Українських десантників у Житомирі з Днем ВДВ вітав Петро Порошенко. ФОТО

Українських десантників у Житомирі з Днем ВДВ вітав Петро Порошенко. ФОТО

446

Керівництво держави, Міноборони, Генштабу, командування ВДВ, а також представники влади міста й області 2 серпня завітали до 199 навчального Центру ВДВ у Житомирі, який створили рік тому і на його базі вже підготували більше 1200 висококваліфікованих фахівців.

Вони взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Високомобільних десантних військ.

Президент України Петро Порошенко особисто привітав «крилатих» піхотинців – представників усіх десантних підрозділів країни з професійним святом, а також вручив державні нагороди – медаль «Захисника Вітчизни», орден «За мужність» ІІІ ступеня та орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Також Порошенко передав ключі від квартири чотирьом десантникам, двоє з яких – Герої України.

У своєму зверненні Глава держави згадав про здобутки українських десантників, назвавши їх елітою ЗСУ.
За словами Петра Порошенка, що за мужність і героїзм, виявлені в боях з російськими окупантами 2 295 воїнів-десантників нагороджено державними нагородами, з них семеро — відзначені званням Героя України.

Разом з тим, за період проведення АТО, на Сході країни загинуло 415 десантників, пам’ять яких вшанували хвилиною мовчання під час виступу Президента.

«Якщо взяти сучасну історію Збройних Сил України та й попередню також, то жоден розділ, жоден важливий епізод не обходився без воїнів-десантників. Золотими літерами в літопис українського війська вкарбовані подвиги військовослужбовців Високомобільних десантних військ в боях за Савур-Могилу та гору Карачун, героїчне утримання Донецького та Луганського аеропортів. Безпрецедентним є серпневий 2014 року рейд підрозділів бригад Високомобільних десантних військ по тилам російсько-терористичних військ», — наголосив Петро Порошенко.

Згадав Президент і 79-у окрему аеромобільну бригаду, яка у 2014 році потрапила під обстріл з російської території, 25-у окрему повітрянодесантну бригаду, яка героїчно проривалася на допомогу 79-й бригаді, і 95-у аеромобільну бригаду, яка на той час вже була у легендарному рейді.

«Цей рейд назавжди увійде в історію і Високомобільних десантних військ і Збройних Сил України. Це ті часи, коли карбувалися нові традиції, нова сила славних десантних бригад українських Збройних Сил — 25-ї,79-ї,80-ї,81-ї і 95-ї. Сьогодні вже кожен хлопчик знає ці номери і сьогодні багато хто мріє стати десантником», — зазначив Президент.

Читайт також: У Житомирі десантники отримали високі державні нагороди.

У рамках візиту Порошенко разом із Міністром оборони України генералом армії Степаном Полтораком та Начальником Генерального штабу генералом армії Віктором Муженко поспілкувалися з родинами військовослужбовців, оглянули навчальні класи Центру та представлену техніку.

Юлія ДЕМУСЬ
Більше фото в альбомі Першого житомирського у соцмережі


     

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here