Home Місто В Бердичеві з’явиться Житомирська, Європейська та Вінницька вулиці

В Бердичеві з\’явиться Житомирська, Європейська та Вінницька вулиці

610

Символічним, та можна сказати історичним, стало чергове засідання виконавчого комітету, що відбулось наприкінці тижня у четвер, 12 грудня, – пише РІО Бердичів. Адже під час розгляду порядку денного відбулось ще й засідання комісії по перейменуванню вулиць на якому вирішили подальшу долю трьох найбільших. Щоб йти у ногу з часом та історією та в зв’язку з тими змінами, що відбулись в місті та країні , керуючись чисельними пропозиціями громадських організацій члени комісії по перейменуванню вулиць вирішили змінити назви вулиць і винесли свої варіанти назв на розгляд присутніх.

Очільниця цієї комісії Надія Мохно, керуюча справами міськвиконкому, нагадала, що в 2005 році міською радою було затверджено рішення «Про порядок перейменування вулиць, провулків та площ міста» і створено відповідну комісію, яка з часом має повернути топонімічне обличчя Бердичева до його історії та культури та традицій. А зробить це вона розробляючи генеральний план дій.

Пані Мохно зачитала витяги з тексту рішення ухваленого у 2005 році, які не втратили своєї актуальності й досі, оскільки й нині в нашій країні відчувається вітер змін: «Прийшов час зняти нашарування часу, безліч помилок внесених за різних режимів. Робота з перейменування вулиць здійснюватиметься виважено і поступово. Спершу перейменовуватимуться головні вулиці і площі міста Бердичева, а після цього вулиці другого порядку, а потім провулки. Слід повернути вулицям, провулкам та площам історично обґрунтовані назви. Назви повертатимуть згідно тому в яких межах вони існували раніше».

На початку грудня, за словами голови комісії, засідала робоча група, до складу якої входили працівники структурних підрозділів виконавчого комітету, які входять до складу комісії.

Члени комісії, керуючись аналізом історичних назв вулиць і рішенням, що було прийнято на черговій сесії міськради, про підтримку євро інтеграційного курсу України, запропонували проект рішення про перейменування трьох головних бердичівських вулиць – Леніна, К. Лібкнехта та Свердлова.

Оскільки раніше вулиця Лібкнехта була Білопільською, а така вулиця в місті вже є, то її вирішили назвати Європейською. Вулицю Леніна члени комісії назвали Житомирською, бо вона вказує шлях на Житомир,а вулицю Свердлова – Вінницькою, з уже зрозумілих причин. Реалізація цього рішення відбудеться тоді коли в міста будуть фінансові можливості це зробити, адже зміна назв вулиць тягне за собою не лише зміну табличок, але й купу документів.

Під час обговорення нових назв, члени виконавчого комітету зазначили, що на часі ще й подумати над перейменуванням вулиць Котовського та Дзержинського, які за словами присутніх були катами українського народу і в місті не повинно бути вулиць названих іменами таких «героїв».

Поставив крапку у засіданні комісії міський голова Василь Мазур який відзначив важливість даного рішення і його деполітизацію, висловивши сподівання, що воно знайде підтримку і у депутатів міської ради.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here