За оперативними даними територіальних підрозділів Головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області з початку оздоровчого сезону в області за погодженням з Держсанепідслужбою функціонувало 438 закладів оздоровлення та відпочинку, в т.ч. – 13 позаміських оздоровчих таборів (з них 3 – санаторного типу, 3 – конфесійні табори та 425 пришкільних таборів.
Не відкрито через заборону санепідслужби 3 пришкільних табори у Черняхівському районі.
Крім того, через бактеріальне забруднення питної води приписами Малинського міжрайонного управління було відтерміновано початок відкриття 4-х пришкільних таборів у Малинському районі. Проте, як показали перевірки, керівниками вказаних закладів та районним відділом освіти приписи санепідслужби не були виконані, відпочинкова зміна в них не була витримана, про що проінформовані голови райдержадміністрації та районної ради.
З аналогічної причини (невідповідність якості питної води в водогінній мережі м.Радомишль за мікробіологічними показниками) тимчасово призупинялася експлуатація 4-х пришкільних таборів в м.Радомишль в зв’язку з чим заклади закінчили своє функціонування на 3 дні пізніше.
За період підготовки та з початку відкриття закладів оздоровлення та відпочинку фахівцями Держсанепідслужби області проведено 530 їх перевірок, порушення вимог санітарного законодавства були виявлені під час проведення 103-х(19,4%).
Про це повідомляє прес-служба санепідслужби в Житомирській області.
За виявлені порушення санітарного законодавства на відповідальних осіб накладено 115 штрафів, винесено 10 постанов про вилучення з реалізації 69,4 кг небезпечної продукції на суму 1031,88 грн., накладено 8 фінансових санкцій на суму 661,14 грн., тимчасово відсторонялась від роботи 1 особа.