Home Місто В лісгоспах Житомирщини працюють над зменшенням ризиків поширення африканської чуми

В лісгоспах Житомирщини працюють над зменшенням ризиків поширення африканської чуми

142

Впродовж тижня з 15 по 19 травня в державних лісогосподарських підприємствах, що належать до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, проводять виробничі наради, в ході яких розглядається питання зменшення ризиків поширення африканської чуми свиней(АЧС).

Станом на 27 березня 2017 року в Україні виявлено 60 випадків африканської чуми свиней (з 2012 року – 208 випадків у 23 областях України). Вакцини та ліків від цього захворювання немає, найефективніший спосіб боротьби з ним – недопущення поширення та своєчасна ліквідація зараженого поголів’я.

За оцінками Європейського банку реконструкції та розвитку і Продовольчої та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), збитки державного бюджету України через спалахи цього захворювання у 2017 році можуть скласти більше 1,5 млрд. гривень, при цьому їх кількість може збільшитися до 200-250.

Отож ФАО вирішило надати технічну й інформаційну допомогу державним органам України, недержавним організаціям, громадам і виробникам свинини з тим, аби зменшити ризики поширення АЧС.

Зауважимо, що до участі в нарадах насамперед залучаються майстри лісу, єгері, мисливствознавці та інші штатні працівники господарств, тобто ті, хто безпосередньо працює в угіддях.

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here