Головна Місто В минулому році 100 житомирян захворіли на меланому

В минулому році 100 житомирян захворіли на меланому

177
0

З метою ранньої діагностики та профілактики дерматоонкологічної патології з 21 по 25 квітня 2014 року в Україні проходитимуть «Національні дні діагностики раків шкіри». Саме завдяки такій акції упродовж 2011–2013 років було виявлено більше 100 випадків меланоми шкіри, близько 300 випадків базально-клітинного і плоскоклітинного раку шкіри, 1510 випадків передракових захворювань шкіри і більше 8000 тисяч доброякісних новоутворень шкіри, що вимагають диспансерного спостереження з приводу їх можливого переродження у злоякісну пухлину.

Про це повідомляє прес-центр ДОЗ.

За словами лікаря Житомирського обласного онкологічного диспансеру Юрія Шевченка, серед усіх захворювань раку шкіри меланомі належить всього 10%. Натомість саме меланома є найагресивнішою, оскільки показник смертності через меланому сягає 90%.

– На Житомирщині, – зазначає Юрій Сільвестрович, – протягом останніх десяти років кількість хворих на меланому зросла на 30% . У 2012 році обласний показник захворюваності на меланому був 6,8, а у 2013 році – 8,6. У минулому році тільки у місті Житомирі виявлено 100 випадків меланоми. У 2012 році в області вперше виявлено 558 хворого на рак шкіри, а також 71 особу з меланомою. У 2013 році в області вперше виявлено рак шкіри у 551 жителя області, а також 109 випадків меланоми.

Станом на 1 квітня 2014 року всього в області перебуває на обліку з раком шкіри 5271 особа та з меланомою – 600. Під час профілактичних оглядів виявляється 50% раку шкіри та 60% меланоми. Завдяки широкому охопленню населення обстеженням на рак шкіри та меланому, в області показник виявлення раків шкіри на пізніх стадіях становить 7%.

За словами Юрія Шевченка, людина самостійно не може у себе помітити меланому на ранніх стадіях, адже на І-ій стадії її розмір становить 1 мм, а, як правило,   пацієнт звертається до лікаря, з меланомою ІІІ-ї стадії розміром більше 4 мм.

Рак шкіри – захворювання, при якому в тканинах шкіри розвиваються клітини злоякісної пухлини. В світі та Україні, зокрема, рак шкіри в структурі онкологічних хвороб за десять років перемістився з третього місця на перше.

Причинами розвитку раку шкіри можуть бути надмірна інсоляція (засмагання), зокрема в солярії, зовнішні канцерогенні впливи (рентгенівські промені, деякі хімічні речовини), різноманітні передракові стани: пігментна ксеродерма, хвороба Боумена, стареча бородавка, стареча кератома, папілома, та їх часте травмування, хронічні запальні процеси тощо.

Рак шкіри може розвиватися на тілі людини у будь-якому місці, трохи частіше на обличчі (спинка і крила носа, кут ока) і на тулубі у паховій ділянці, хоча нерідко вражає і стопу або гомілку.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here