Home Місто В московському театрі поставлять п’єсу ”Бердичів”

В московському театрі поставлять п\’єсу \”Бердичів\”

160

Уродженець Бердичева Фрідріх Горенштейн все більш стає популярним серед режисерів та постановників, як українських, так і російських. Знятий кілька років тому фільм Єви Нейман “Будинок з башточкою” за однойменною повістю бердичівлянина, приніс режисеру небувалий успіх та перемоги на численних міжнародних кінофестивалях, – повідомляють Бердичівські НОВИНИ.

Тепер черга дійшла і до п’єси Фрідріха Гореншейна “Бердичів”, яку зібрався у лютому поставити на своїй сцені московський академічний театр ім.В.Маяковського. Як запевняють москвичі, постановка “Бердичева” у їхньому театрі буде найпершою у світі. П’єса “Бердичів”, написана автором за мотивами власної біографії, вже заслужила визнання критиків, зацікавлення режисерів, але раніше так і не була поставлена.

Дія п’єси розтягнута на 30 років – з 1945 по 1975 рік. У її центрі – доля двох сестер-єврейок Рахілі і Злоти (тітки Фрідріха Горенштейна та героїні “Будинку з башточкою”), що живуть в невеликій квартирі у Бердичеві. Протягом всієї п’єси вони скандалять, лаються, ділять житлоплощу, святкують весілля, відстоюють свої переконання, ростять дітей і онуків і – старіють. А у великому світі тим часом відбуваються історичні події, одні з найважливіших в житті СРСР і всього світу, які іноді прямо, іноді побічно зачіпають цю бердичівську спільність .

 

Відзначимо, що у Бердичеві і досі є чимало городян, які добре знають обох героїнь п’єси — Рахіль та Злоту, жили з ними у одному будинку.

 


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here