Незвичний мешканець з`явився у селищі Новогуйвинськ поблизу Житомира. Там, за нез`ясованих причин залишився зимувати лелека.
Про це йдеться у сюжеті ЖОДТРК.
Людей самотній птах вразив настільки, що вони взяли шефство над пернатим. Чому лелека не полетів у теплі краї – невідомо. Чи реально білому лелеці пережити українську зиму і про що мріють опікуни птаха – дізнавалася Тетяна Лещенко.
Щодня – обов»язкова прогулянка на свіжому повітрі. Максимум спілкування з дітьми – і лелека повністю ручний та довіряє людям.
Місяць тому у Новогуйвинську з’явився лелека. Його помітили діти, а вже дорослі поселили у своїх робочих приміщеннях, аби вберегти птаха і від холоду, і він небезпек.
Лелека став народним улюбленцем, як дітей, так і дорослих, котрі переймаються долею птаха і роздумують – як і де йому перезимувати. Сільські активісти з»ясували, що згідно законодавчих норм, птах-символ України нікому не потрібен.
Орнітологи запевняють, що лелеки не бояться низьких температур і навіть завірюх. Вони бояться голоду, адже всеможливі комахи, личинки та інші пташині наїдки у анабіозі. Науковець Анатолій Гузій додає, що лелека може харчуватися так званою людською здоровою їжею.
Новогуйвинський лелека живе у теплі, хоча і в не пристосованих умовах.
Ймовірно, що птах має вади здоров’я і саме тому не полетів у вирій.
Тим часом місцеві жителі збираються оплатити послуги ветеринара, аби знати стан здоров»я пернатого друга. І все ж люди дуже хочуть аби їх улюблений лелека потрапив у більш пристосовані умови для зимівлі. Але таких доброчинців поки що нема.