Home Місто В прокуратурі працюють над викриттям чиновників-корупціонерів

В прокуратурі працюють над викриттям чиновників-корупціонерів

182

Вчора, 25 листопада, прокурор області Валерій Шкуро провів брифінг із журналістами на тему «Стан боротьби з корупцією в області».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Відкриваючи зустріч із журналістами, прокурор області Валерій Шкуро підкреслив, що сьогодні питання боротьби з корупцією набуває особливої гостроти.

Він зазначив, що Генеральним прокурором України на нещодавній нараді з питань протидії корупції поставлено вимоги для правоохоронних органів докласти максимум зусиль, щоб даний процес вийшов на якісно новий рівень.

Валерій Шкуро повідомив, що органи прокуратури області намагаються позбутися старих стереотипів та підходів у діяльності стосовно протидії корупції.

Він сказав: «Упродовж року зусилля правоохоронців послідовно і цілеспрямовано переорієнтовано на викриття корупційних правопорушень серед посадовців вищих рангів».

«У цілому, – зауважив Валерій Шкуро, – спільними зусиллями правоохоронних органів області до суду надіслано 57 протоколів про корупційні діяння, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 44 правопорушники».

Прокурор області навів конкретні приклади щодо попередження прокуратурою незаконного вибуття землі з державної власності. «За протоколами прокурорів судами притягнуто до адміністративної відповідальності двох заступників голів районних державних адміністрацій, які порушили вимоги антикорупційного законодавства та незаконно прийняли рішення про надання близьким родичам дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 76 га» – повідомив він. Незаконні розпорядження скасовано. Посадовці позбулися займаних посад.

Валерій Шкуро додав, що також звільнено з посади та притягнуто до відповідальності за корупційні діяння і начальника Овруцького районного управління юстиції. Цей юрист, щоб не сплачувати понад 2 тис. грн. штрафу за порушення Правил дорожнього руху, наказав підлеглому не реєструвати постанови начальника ДАІ.

Притягнуто до відповідальності й посадовця обласного рівня – начальника управління з енергозбереження Державного агентства з енергоефективності та енегозбереження України в Житомирській області.

Прокурор області поінформував, що поточного року за протоколами за вчинення адміністративного корупційного правопорушення притягнуто до відповідальності 11 посадових і службових осіб органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, трьох посадовців райдержадміністрацій, одного – Житомирської митниці.

На брифінгу Валерій Шкуро також повідомив журналістам про стан боротьби з кримінально-караною корупцією. Детальніше про це – у наступному повідомленні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here