Home Місто В Україні можуть ввести мінімальну відстань між аптеками

В Україні можуть ввести мінімальну відстань між аптеками

109
Державна служба з лікарських засобів ініціює введення мінімальної відстані між аптеками, крім того запровадження норми пішохідної доступності.
 
"Державна служба з лікарських засобів ініціює введення змін до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Зокрема, пропонується ввести норму пішохідної доступності між аптечними установами", – зазначено в повідомленні, пишуть Українські новини.
 
Згідно з проектом, норма пішохідної доступності між аптеками в містах повинна бути не менше 300-400 метрів у містах з населенням від 1 млн і більше, а також 600-700 метрів в містах з населенням до 1 млн осіб.
 
Однак ця норма не буде враховуватися для існуючих аптек, а буде діяти в майбутньому при видачі аптекам ліцензій.
 
"Те, що зараз є, то зараз так і залишиться, з часом, коли будуть видаватися нові ліцензії, то це буде враховуватися, якщо буде прийнятий такий проект … у всіх країнах Євросоюзу, є така норма", – повідомили в Держліках.
 
Така норма, згідно з повідомленням служби, надасть аптеці можливість розширити асортимент лікарських засобів, у першу чергу за рахунок збільшення кількості недорогих ліків. На думку відомства, розширення асортименту за рахунок ліків, у тому числі – низької вартості, сприятиме збільшенню фізичної та цінової доступності лікарських засобів та покращення надання фармацевтичних послуг.
 
Нагадаємо, в квітні прем’єр-міністр Україна Микола Азаров заявляв, що ліки можуть подешевшати на 20% в ході реалізації завдань Януковича щодо соціальних ініціатив. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here