Home Місто В Україні набувають чинності нові правила оформлення ДТП

В Україні набувають чинності нові правила оформлення ДТП

151

На цьому тижні, 18 вересня, набуває чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з ДТП та виплату страхового відшкодування.

Як сказано у повідомленні МВС, згідно з положеннями цього документа, учасникам ДТП надається право самостійно оформлювати пригоду, у якій було пошкоджено застрахований транспорт і ніхто не постраждав.

У відомстві Анатолія Могильова зазначають, що закон був розроблений з урахуванням позитивного досвіду європейських держав.

 Слід також зазначити, що, якщо у результаті ДТП отримані незначні пошкодження (до 10 000 грн) транспортних засобів, – це питання виключно сфери страхування без участі державних органів.

"Фактично вищезгаданий Закон запроваджує поняття так званого "європротоколу" або "єврорапорту" (у законі – повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду), що дозволяє не залучати працівників ДАІ при вчиненні незначних ДТП", – повідомляють у МВС.

Причому в міліції пояснюють, що єдине, що потрібно зробити учасникам ДТП у таких випадках – повідомити страхову компанію про те, що сталося ДТП.

МВС наводить перелік випадків, у яких застосування такого повідомлення передбачене законом:
– У результаті ДТП немає травмованих, загиблих людей;
– В усіх учасників відсутні ознаки алкогольного або наркотичного сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів;
– Всі учасники ДТП були присутні на місці події;
– Всі учасники ДТП застрахували свою відповідальність;
– Всі учасники ДТП згодні з причиною ДТП, тобто відсутні спірні моменти.

Відповідно до закону, у разі дотримання всіх вищезгаданих умов, учасники ДТП не притягуються до відповідальності за статтею 124 Кодексу про адміністративні правопорушення за здійснення ДТП.

Прийнятий закон вирішує питання, пов’язані із врегулюванням тих випадків, у яких була обопільна вина учасників ДТП, сказано в повідомленні, і зазначається, що за наявності вини кількох учасників збиток відшкодовується у рівних частинах пропорційно.

Також згідно із законом буде відшкодовуватися лише той збиток, який був заподіяний транспортному засобу потерпілого. У випадку, якщо він хоче отримати відшкодування ще за якесь майно, то він повинен буде викликати ДАІ.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here