Home Місто День пам’яті і примирення вперше проголошений Генасамблеєю ООН 2005 року. В Україні...

День пам’яті і примирення вперше проголошений Генасамблеєю ООН 2005 року. В Україні його впроваджено з 2015-го

234

Сьогодні відзначають День пам’яті та примирення.

Саме 8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. У цей день в Європі вшановують пам’ять полеглих у боротьбі з нацизмом та мирних жителів, що загинули у роки окупації.

День пам’яті і примирення вперше проголошений Генасамблеєю ООН 2005 року. В Україні його впроваджено з 2015-го.

"Україна має відмінний від інших республік СРСР досвід участі у Другій світовій війні. У 1939 році наші землі входили до складу Польщі, Чехословаччини, Румунії та СРСР. Війна для нас розпочалася 1 вересня того року. В польській армії служили близько 120 тисяч українців. Вісім тисяч із них загинули внаслідок нападу Гітлера на Польщу. Багато українців воювали в арміях США, Канади, Франції та Великої Британії. Не слід забувати про Закарпаття. У березні 1939-го бійці Карпатської Січі билися за незалежність з угорцями, які загарбали край з дозволу Гітлера", – розповідає історик Яна Примаченко.

Нині Україна виходить з орбіти російського інформаційного впливу та повертається до історичних реалій.

"Ми почали відзначати першу хвилину миру. Використовуємо червоний мак як універсальний символ жертовності, – додає історик. – Наголошуємо не на перемозі, а на скорботі і пам’яті. Ціна цієї перемоги – 26 мільйонів життів громадян СРСР. 10 мільйонів із них – українці. Про це ми повинні говорити і згадувати, а не влаштовувати видовищне свято, яке втратило сакральне значення. Це закономірні процеси. Україна – частина європейської цивілізації і повертається до своїх витоків".

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here