Home Місто В університеті ім.І.Франка представили експозицію «Художники Житомирщини та України»

В університеті ім.І.Франка представили експозицію «Художники Житомирщини та України»

164

23 травня на другому поверсі центрального корпусу Житомирського державного університету імені Івана Франка  урочисто відкрили виставку картин з колекції Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Й. Буханчука «Художники Житомирщини та України».

Про це інформують на сайті вишу.

«У нас стало традицією відкривати подібні виставки, але ця експозиція особлива. Сьогодні є можливість ознайомитися з роботами відомих, іменитих художників і молодих, талановитих. Впевнений, що після перегляду цієї виставки у відвідувачів з’явиться бажання відвідати музей у Кмитові, колекція якого налічує три тисячі експонатів. Серед них понад 700 творів живопису і графіки, низка скульптур. Це унікальний музей. Дуже приємно, що сьогодні він надихає нас», – зазначив під час відкриття  ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух і вручив директору музею Ярославу Хитрому диплом вдячності за плідну  співпрацю, вагомий внесок у формуванні художньо-естетичної компетентності студентської молоді ЖДУ імені Івана Франка та чергову унікальну виставку.

Експозиція «Художники Житомирщини та України» налічує 48 живописних та графічних картин з найрізноманітнішим сюжетами,  пейзажами та натюрмортами. 

«Хоч у глобальному масштабі сьогоднішнє свято не велике, але воно значне. Знаю, що у ЖДУ часто проводять виставки художників, зокрема сучасних. Ви маєте змогу бачити усе, чим живуть художники зараз. Ми ж привезли показати те, чим жили художники ще років 40-60 тому, як вони бачили цей світ. Хоч музею цьогоріч виповниться 31 рік, але спадщина Буханчука значна і діє. Левова доля експонатів пролетарсько-ленінської тематики і сьогодні, згідно з законом про декомунізацію, ми не маємо права їх виставляти», – розповідає директор Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Й. Буханчука Ярослав Хитрий і пояснює, що тема чергової виставки у ЖДУ  – українські художники та художники Житомирщини.

Експозиція ставить за мету  долучити глядачів до перегляду творів українських митців кінця того століття і початку нового, 21 століття. Найголовніше – представити земляків Житомирщини. Серед них Юрій Камишний, Святослав Антонюк, Микола Мальцев, Віктор Шкуринський. Саме завдяки останньому була створена художня школа в Житомирі. Також представлений бердичівський художник і теж учитель Петро Кучук. Побачити можна й роботи одного з митців, корифеїв, художників минулого століття Західної української школи Юрія Мошика. Є на виставці й полотна кримських художників.

Діятиме експозиція картин з колекції Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Й.Буханчука «Художники Житомирщини та України»  на другому поверсі центрального корпусу ЖДУ імені Іван Франка до 15 червня поточного року.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here