Home Місто В Яблучний Спас прийнято пригощати яблуками всіх, навіть незнайомих людей

В Яблучний Спас прийнято пригощати яблуками всіх, навіть незнайомих людей

111

Яблучний Спас святкується 19 серпня в день Преображення Господнього. Цього дня православні християни обмірковують своє життя, діяння і помисли.

За традицією до цього дня не їдять яблука і страви з них. Деякий час тому навіть вважалося, що якщо батьки порушили цю заборону, то їхні діти, потрапивши в рай, будуть позбавлені всіляких ласощів. Так що наші предки чекали до Другого Спаса і тільки в цей день рано вранці, практично на світанку, починали збирати яблука або купували їх. Потім відносили їх до церкви для освячення, після чого влаштовували «бенкет горою».

Крім яблук 19 серпня освячують груші і виноград і також подають на святковий стіл в сирому і в приготовленому вигляді. На свято готують пісні страви — яблучні пироги, компоти, варення, шарлотки, а також яблука, запечені з медом та прянощами, груші в сиропі і т.п. Допускається і риба.

В Яблучний Спас прийнято пригощати яблуками всіх, навіть незнайомих людей. В пріоритеті — діти і які стоять на паперті жебраки. Причому спочатку плоди роздають оточуючим і тільки потім приступають до трапези. Разом з яблуками ви можете подарувати родичам та друзям картинки або текстиль із зображенням цих фруктів або сувенірні яблучка, зроблені з дерева, металу, солоного тіста. Яблука — символ родючості і родинного благополуччя, тому своїм підношенням ви побажаєте тим, хто вам дорогий, всього самого найкращого.

Якщо ви збираєтеся відзначати і цей Спас, то пам’ятаєте, що, крім частувань та подарунків, святкування передбачає і вечірні прогулянки. Вирушайте на заході сонця в парк, щоб проводити літо і зустріти осінь. Бажано, щоб ви могли спостерігати, як сідає сонечко — ця традиція несе в собі глибокий сакральний зміст. Проводжаючи очима світило, ви дякуєте природу за її дари, за достаток, і просите, щоб наступні дванадцять місяців були благодатними, щедрими і ситими, наші предки при цьому ще й співали; ви теж можете виконати якусь підходящу пісню або просто звернутися до сонця з монологом. Крім того, згідно з повір’ями, останній шматок першого з’їденого після освячення яблука приносить удачу — його ретельно розжовують, загадуючи бажання. Вважається, що воно обов’язково збудеться.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here