Home Місто В Житомирі даїшники розповіли про нові правила оформлення ДТП

В Житомирі даїшники розповіли про нові правила оформлення ДТП

188

В Українському автопросторі почали діяти «євро протоколи». Вони дозволять при незначних ДТП обійтися без втручання інспекторів державтоінспекції. Відповідним законодавчим актом учасникам дорожньо-транспортних пригод надається право самостійно оформляти матеріали для отримання страховки. Для цього при собі треба мати стандартні бланки «єврорпротоколу», якими водій може запастися в своїй страховій компанії. Цей документ оформлюється при згоді сторін для отримання страхового відшкодування. Зрозуміло, що можливість використання такого «єврорапорту» обмежена певними умовами: якщо отримані незначні пошкодження транспорту на суму (відшкодування) не більше 10 тисяч гривень, якщо внаслідок ДТП немає травмованих та загиблих, якщо в учасників ДТП відсутні ознаки алкогольного або наркотичного сп’яніння, та інші. Подібна практика швидкого вирішення справи наслідує досвід європейських держав, і особливо стане у пригоді наступного року, коли під час «Євро-20 12» на українських автошляхах значно побільшає закордонних автомобілістів, – зауважує начальник дізнання обласного Управління ДАІ підполковник міліції Станіслав Стретович:

«Буде в нас багато гостей з інших держав, усі вони вже мають ці європротоколи, знають, як їх складати. І тому для них буде несподівано, якщо на якісь там подряпини будуть приїздити представники державтоінспекції і це займатиме зайвий час…».

Чи готові українські водії до нововведення – покаже практика. Аби налаштувати автомобілістів на конструктив, перші ж рядки інструкції «Європротоколу» радять: «Не сердьтеся. Будьте ввічливими. Зберігайте спокій». І, зрештою, серйозним стимулом до полюбовного вирішення дрібного автоконфлікту стає уникнення адміністративної відповідальності, що раніше передбачалась за здійснення будь-якої ДТП.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here