Home Місто В Житомирі ковалі куватимуть найдовший в Україні язик

В Житомирі ковалі куватимуть найдовший в Україні язик

176
Цими вихідними 7-8 квітня у Житомирі заплановано проведення Третього Всеукраїнського фестивалю «Ковальська весна». Два роки поспіль фестиваль проводили в червні, однак цього року його перенесли через «Євро-2012».
 
За задумом організаторів основною темою третього фесту стане приказка «Язик і до Києва доведе». На фестивалі ця приказка буде матеріалізовуватися: ковалі Житомирщини представлять металевого глобуса та язика, пише 20 хвилин.
 
– Гості фестивалю, ковалі з усієї України будуть кувати накладки, у вигляді панно, на яких буде зображена назва міста, з якого приїхав кожен коваль. Далі усі накладки мають розмісти на язику залежно від відстані до Києва. Києвом буде точка на кінці язика, – розповідає Наталія Іванова, представник та організатор Спілки ковалів Житомирської області.
 
В Україні ще нічого подібного не робили, тому була подана заявка на реєстрацію рекорду до Книги Рекордів України. Там вже дали погодження.
 
Творці фестивалю підрахували, що для створення базової композиції «глобуса з язиком» необхідно близько 15 тисяч гривень, це власне витрати на матеріали та символічну оплату праці. Тому ковалі потребують фінансової допомоги для реалізаціє цієї ідеї.
 
Роботи над створенням композиції вже тривають. По завершенню фестивалю ковалі планують за допомогою міської влади встановити цю експозицію у одному з скверів по Київській вулиці, як дороговказ до Києва.
 
Минулорічну фігуру – металеві обручки великого діаметру, на які накладали ковані прикраси, яку ковалі мали подарувати місту, біля Будинку урочнитих подій так і не встановили. 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here