Home Місто В Житомирі шиють бронежилети для українських військових і форму для поліцейських Німеччини....

В Житомирі шиють бронежилети для українських військових і форму для поліцейських Німеччини. ФОТО

159
0

На учбово-виробничому підприємстві "УТОГ" готуються до свята – 17 травня о 12.00 на їх фасаді встановлять найбільший прапор України.

Таким чином центр Житомира стане ще більш патріотичним, а співробітники закладу висловлять свою підтримку українцям у такий складний для країни час і війським, які продовжують боронити державу на Півдні та Сході.

Проте, в очікуванні свята співробітники "УТОГу" займаються пошиттям чохлів для бронежилетів, а також жовто-блакитних прапорів.

За словами директора підприємства Олександра Єфимовича, нині в нього працює колектив із 200 осіб, 124 з яких – люди із вадами слуху. Для них облаштований гуртожиток та медпункт, безкоштовно працює стоматолог.

"Наше підприємство працює з 1939 року – воно одне з найстраіших в Житомирі. Приміщення на майдані Соборному, де ми знаходимося зараз, було збудовано в 1959 році. На різних поверхах у нас розташовані цехи з крою та пошиття різноманітних речей, є склад. Раніше ми навчали безпосередньо у себе швей, але на сьогодні такої потреби фактично нема.

Донедавна співпрацювали із закордонними фірмами в Бельгії, Данії, Німеччині, – розповідає під час екскурсіє Єфимович. – Зокрема, для шили форму для німецьких військових та провідників. Там вимагають найвищу якість продукції і ми її забезпечуємо на всі 100 %. Через ситуацію в країні тимчасово припинили співпрацю з ними і шиємо чохли для бронежилетів. Зараз йде переозброєння української армії і ми допомагаємо як можемо".

В одному з цехів працює близько півсотні швей, які за 8-годинну робочу зміну встигають пошити до 80 чохлів. За місяць підприємство видає 3500 одиниць готової продукції, але кажуть, що потреба значно більша.

Зарплатню працівниці отримують залежно від темпів та результатів роботи  – від тисячі до 2500 гривень, але не варто забувати, що це чи не єдине підприємство, куди можуть влаштуватися на роботу глухі люди.

В окремому цеху кілька швей займаються пошиттям українських прапорів. За час революційних подій і донині попит на них дуже зріс, хоча шили й раніше – до різноманітних державних свят.

Патріотичну продукцію "УТОГу" можна буде придбати під час ярмарки 17 травня, а також у магазині на Щорса.

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото у спільноті Першого житомирського в соцмережі

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here