Home Місто В Житомирі видали пам’ятку для сімей військовослужбовців, які повернулися із зони АТО

В Житомирі видали пам’ятку для сімей військовослужбовців, які повернулися із зони АТО

126

 

Нещодавно у Житомирі вийшло друком видання «Повернення з зони бойових дій. Пам’ятка для сімей військовослужбовців, які повернулися із зони АТО».

Про це повідомляє прес-центр ЖДУ ім.І.Франка.

Ідея створення пам’ятки з’явилася ще наприкінці літа, коли викладачі кафедри соціальної та практичної психології ЖДУ імені Івана Франка Вікторія Горбунова та Віталій Климчук почали працювати з пораненими військовослужбовцями із зони АТО у Житомирському військовому шпиталі. Через певний час вони започаткували зібрання для волонтерів та психологів, які працювали з пораненими, під час яких обговорювалися особливості психологічної роботи з учасниками АТО. Під час одного з таких зібрань відбулася зустріч ще одного викладача кафедри соціальної та практичної психології ЖДУ Тетяни Майстренко з волонтером і психологом Оленою Масик. Оскільки в Україні слабо представлений напрям роботи з військовослужбовцями, які повернулися із зони бойових дій, психологи поставили перед собою завдання створити пам’ятку, яка б допомогла подолати труднощі, які можуть з’явитися після повернення учасника бойових дій додому.

Найперше треба було вивчити іноземний досвід з цього питання. За цю роботу взялася Олена Масик, яка вільно володіє англійською мовою. На сайті однієї американської організації, яка займається наданням психологічної допомоги американським військовим, вона знайшла пам’ятку, у якій було наведено поради сім’ям військовослужбовців. Матеріал був надзвичайно інформативним. Крім того, містив покликання на сайти організації, які займаються подібними проблемами. Відтак, Олена Масик зробила переклад знайдених матеріалів.

Редагуванням текстів, їх доповненням українськими прикладами, пошуком спонсора, який би оплатили друк надзвичайно актуальної сьогодні пам’ятки  займалася викладач ЖДУ Тетяна Майстренко.

«При редагуванні матеріалів доводилося враховувати українську специфіку. У нас багато мобілізованих із сільської місцевості, тому, наприклад, мало користі у тому, щоб радити дружинам мобілізованих похід до тренажерної зали. Спонсора для видання знайшли швидко. Кошти на друк дав власник швейної фабрики «Марічка» Сурен Геворгян. Особлива подяка видавництву Євенок О. О., яке віддрукувало видання швидко і зі знижкою», – розповідає редактор-упорядник брошури Тетяна Майстренко.

У пам’ятці «Повернення з зони бойових дій» міститься опис досвіду учасників бойових дій, типових реакцій військового на травму; рекомендації, як підготуватися до повернення військового додому, як подолати стрес; наведено ситуації, коли потрібно звертатися за психологічною допомогою; описано посттравматичний стресовий розлад, як члени сім’ї військового можуть допомогти собі, а також подано перелік соціальних служб м.Житомира та області, до яких можна звернутися. Електронний варіант пам’ятки розміщений фейсбук-сторінці Української асоціації психологів-волонтерів у Житомирській області https://www.facebook.com/groups/369634753188804/.

Друковані екземпляри «Пам’ятка для сімей військовослужбовців, які повернулися із зони АТО» були передані до 95-ої окремої аеромобільної бригади (м. Житомир), 30-ої окремої  механізованої бригади м.Новоград-Волинський, Управління МВС України в Житомирській області, Управління ДСНС України у Житомирській області, поширені на методичних зборах психологів міста та області. До того ж екземпляри пам’ятки були розповсюджені серед знайомих військовослужбовців, які повернулися зі Сходу України. В першу чергу брошури отримали вихідці з сільської місцевості. Передали надзвичайно актуальне сьогодні видання й до Івано-Франківська, Києва та Кіровограда.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here