Головна Місто Житомирський ”Інклюзивний читальний зал” презентував студентам ”Історії, що надихають”

Житомирський \”Інклюзивний читальний зал\” презентував студентам \”Історії, що надихають\”

141
0

24 квітня 2014 року, з нагоди річниці сектору «Інклюзивний читальний зал» Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Ольжича, координатор Юлія Покотило, бібліотекар Анастасія Рабош та користувачі читального залу Ольга Любенко та Юрій Шевчук провели для студентів першого курсу соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. І.Франка презентацію на тему «Історії, що надихають…».

«До основних завдань Іклюзивного читального залу потрібно віднести подолання замкнутості людей з особливими потребами, сприяння їх соціальній адаптації, забезпечення самореалізації та інтеграції їх в суспільство. Тому проведенням цієї презентації ми хотіли показати, що наші користувачі, не зважаючи на вади мовлення, зору чи опорно-рухового апарату, можуть так само, як і інші, доносити інформацію до аудиторії, цікаво її подати. Як наслідок, подібні заходи сприятимуть підвищенню соціальної компетентності молоді з інвалідністю, організації спілкування з ровесниками, які не мають вад здоров’я,  створенню умов для подальшого їх включення в життя суспільства. Це, на нашу думку, допоможе зменшити фобію громадськості до таких людей», – розповідає координатор Інклюзивного читального залу Юлія Покотило.

«Якщо чесно, для мене самого було дуже цікаво розповідати про людей, які, не зважаючи на інвалідність, досягли в своєму житті великих висот! Я передивився про них багато відеороликів, перечитав масу інформації, щоб розповісти якомога цікавіше! Адже, Бартек Осталовскі (один з кращих дрифтерів світу без рук), Тім Харріс (власник ресторану, який має синдром Дауна), Ешреф Армаган (сліпий жудожник, який малював пальцями), Рональд Дженкінс (музикант з синдромом Дауна) – це Люди з великої літери. Вони змогли себе реалізувати та подарувати свою творчість іншим!», – ділиться враженнями Юрій Шевчук, учень Житомирського вищого професійного училища-інтернату.

«Мій герой – Дерек Рабело – сліпий серфінгіст. Не зважаючи на вроджену глаукому, він ще в трирічному віці навчився серфінгу. Це людина, яка, маючи ціль, змогла опанувати стихію океану!», – захопливо розповідає 19-річна Ольга Любенко, яка три року тому пережила інсульт. Дівчина погано бачить та має великі проблеми із запамятовуванням інформації.

«Основний меседж презентації – «Весь світ в руках того, хто ступає твердо та впевнено! Він творить свою реальність, не зважаючи на інвалідність!». Тому студентам університету іноді теж потрібно робити переоцінку власних проблем, щоб піти далі. Гадаю, що історії, про які ми розповіли, спонукатимуть їх до роздумів», – підсумовує захід Юлія Покотило.


Warning: Undefined array key "sort" in /var/www/rbkudzhj/1.zt.ua/wp-content/plugins/td-composer/legacy/common/wp_booster/td_data_source.php on line 602

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here