Home Місто В Житомирі знайшли місце для мамонта, який зберігається в підвалі церкви. ФОТО

В Житомирі знайшли місце для мамонта, який зберігається в підвалі церкви. ФОТО

134

Вже кілька років у Житомирі будують новий Музей природи на Замковій горі. Будівельні роботи розпочалися у вересні 2012 року і тодішнє керівництво області – Сергій Рижук та Йосип Запаловський розповідали, що це буде сучасне приміщення, де на різних поверхах розмістять різні експонати.

Будівлю, де вони знаходилися раніше, було передано Хресто-Воздвиженській церкві і з того часу там  проводяться служби, а от Музею природи житомиряни так і не дочекалися.

Найбільше усіх цікавила доля унікального експонату – мамонта, який зберігається у підвалі храму.

Депутат Житомирської обласної ради Олена Галагуза 23 березня на своїй сторінці у соцмережі опублікувала фото Магістрату, що знаходиться неподалік від колишнього Музею природи.

Саме у Магістраті, в якому проводиться затяжний ремонт, можуть розмістити мамонта.

«Ось який Магістрат всередині. Саме тут має бути мамонт, який за кошт бюджету охороняється у підвалі Хресто-Воздвиженської церкви, що також є колізією, – пише Галагуза. – Учора комісія з гуманітарних питань Житомирської облради, яку я очолюю, підтримала виділення коштів для ремонту багатостраждального Магістрату. Ця унікальна будівля стоїть тривалий час, а її функціонування зупинене у зв’язку з відсутністю елементарних умов. Ще раніше я заходила всередину, де є вікна, але немає дверей. Треба сприймати це виділення коштів в якості інвестиції. Адже, як запевнив директор краєзнавчого музею Роман Насонов, тут планується безліч заходів, які в подальшому принесуть прибутки для музею. Музеї мусять вчитися заробляти, але їм треба допомогти».

Про якість ремонтних робіт на території Магістрату написав у себе на сторінці ще один депутат обласної ради – Дмитро Кропачов.

«Так будують лише за бюджетні кошти. Будинок Магістрату. Будівля має більше як 200-річну історію і є пам’яткою архітектури 18 століття. Магістрат на Замковій горі у Житомирі був побудований як адміністративне приміщення для градоначальника Житомира і його управління. Будівля пережила дві війни і революцію, сьогодні вона відноситься до Житомирського обласного краєзнавчого музею, – зазначає Кропачов. – Зараз Магістрат відремонтований на 90% і має стати одним з окремих музейних об’єктів – Історичним музеєм нашого краю. Саме в дану споруду планували "переїхати" бивні мамонта, які сьогодні зберігаються в підвалі Хрестовоздвіженської церкви (колишній музей природи).

Останній ремонт, який ми бачимо на фото був 2008 року. Управління культури Житомирської ОДА ініціює виділення коштів з обласного бюджету для закінчення внутрішніх робіт.

Однак, коли Равшан та Джамшут перероблять лівньовки "вровень", коли зможемо робити відкриття музею та скільки для цього треба коштів ми хочемо почути від директора Романа Насонова 29.03 11:00 (мала зала) на засіданні постійної комісії з питань бюджету і комунальної власності Житомирської обласної ради».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here