Home Місто В Житомирі зупинили роботи зі встановлення пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні

В Житомирі зупинили роботи зі встановлення пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні

138

25 лютого, відбулось засідання членів журі конкурсу на визначення кращої проектної пропозиції пам’ятника Героям Небесної Сотні та Майдану, інформує прес-служба ОДА.

Нагадавши про умови та хід проведення обласного конкурсу, заступник голови ОДА Ярослав Лагута повідомив: «Враховуючи активний спротив громадськості, який викликала ідея, зовнішній вигляд та місце встановлення пам’ятника Героям Небесної Сотні, офіційно заявляю: роботи з реалізації пам’ятного знаку «Герої не вмирають» зупинено. Облдержадміністрація знімає з себе відповідальність за долю цього проекту».

Також він акцентував увагу громадських активістів та журналістів на тому, що за 2 роки ніхто не обурювався так, як зараз. Саме тому, незважаючи на те, що віднайдено спонсорські кошти для виконання початкових робіт архітектурно-художньої композиції проекту на фасаді будівлі обласної ради на майдані ім. С.П. Корольова, реалізація пам’ятного знаку при таких негативних відгуках неможлива.

«Відтепер громадськість може вільно проводити конкурси, приймати будь-які рішення та встановлювати той пам’ятник Героям Майдану, який вважають найкращим і який задовольнить широку аудиторію громадськості. Ми не маємо права йти всупереч волі громади», – резюмував Ярослав Лагута.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2015 року Житомирська міська рада проводила бліц-конкурс на найкращу пропозицію архітектурного/художнього втілення композиції під гаслом «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!!!» на фасаді будівлі обласної ради на майдані ім. С.П. Корольова. Підсумки бліц-конкурсу було підведено 19 січня 2016 року і найкращим серед проектів визнано композицію «Герої не вмирають» авторів Юлії Герез-Гладка та Петра Герез.

Члени обласного журі Відкритого конкурсу підтримали проведений міською радою конкурс та одноголосно (крім Гереза В.Ф. – утримався) проголосували за надані проектні пропозиції. Рішення міського та обласного журі щодо переможців конкурсу співпали. Саме тому облдержадміністрація не оголошувала окремий конкурс на визначення кращої проектної пропозиції пам’ятного знака для вшанування учасників Майдану та АТО.

Архітектурно-художню композицію мали встановити на майдані ім. С. П. Корольова, на фасаді будівлі обласної ради та перед нею, що було погоджено 3 лютого на засіданні виконавчого комітету міської ради.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here