Home Місто В Житомирських лісах диких кабанів може вразити африканська чума

В Житомирських лісах диких кабанів може вразити африканська чума

123

Згідно з рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України Житомирську область визнано загрозливою зоною щодо можливого занесення збудника африканської чуми свиней.

Про це повідомляє прес-служба ЖОУЛМГ.

З початку  року в Російській Федерації зареєстровано вже 134 випадки захворювання на АЧС. А влітку цього року зареєстровано захворювання свиней на цю хворобу також у Гродненській та Вітебській областях Республіки Білорусь.

Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства запроваджує ряд заходів, спрямованих на недопущення занесення збудника хвороби африканської чуми свиней на територію України.  Зокрема, управління зобов’язує керівників підвідомчих підприємств, в яких є підсобні господарства з вирощування та утримання свійських свиней, провести вакцинацію всього свинопоголів’я, а ферми  перевести на закритий режим роботи.

Щоб не допустити міграцію дикого кабана на територію Республіки Білорусь  в лісгоспах організують його підгодівлю в межах профілактичної смуги вздовж державного кордону;

На міграційних шляхах дикого кабана в межах профілактичної смуги вздовж державного кордону з Республікою Білорусь встановлять «живопастки» з метою відбору проб для проведення Держветфітослужбою лабораторних досліджень;

Крім того, єгерська служба постійно спостерігатиме, чи не з’явилися в угіддях дикі кабани з підозрою на захворювання африканською чумою, а в разі виявлення таких чи загиблих тварин – відразу повідомлятиме управління ветеринарної медицини.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here