Home Місто В Житомирських школах можуть встановити турнікети

В Житомирських школах можуть встановити турнікети

105

В Житомирській школі №5 керівництво планує встановити турнікети, а всім учням видати пластикові картки. Причому за картку доведеться заплатити 35 гривень.

Зі слів батьків, керівництво школи поставило їх перед фактом: хочете ви цього чи ні, але турнікети вже є і вони будуть встановлені. Хто не хоче купувати картку – то діти без карток чекатимуть в черзі, поки в школу зайдуть діти з картками. Вже навіть почали видавати анкети. Обуренню батьків не було меж, піше 20 хвилин.
 
Заступник начальника міського  управління освіти Світлана Ковтуненко підтвердила, що дійсно, до них звернулись представники однієї з київських фірм і запропонували встановити в одній зі шкіл міста турнікети. Це мала бути безкоштовна акція в якості демонстрації дієвості такої системи. Але коли представники тієї ж фірми прийшли на збори в школу, виявилось, що батьки мають платити за картку. Плюс було проведено анкетування і виявилось, що 47% батьків проти встановлення турнікетів. Тому в управлінні вирішили поки це питання відкласти на довивчення і турнікети не встановлювати. Але від самої ідеї там не відмовились.
 
– Ця система розроблена в першу чергу для безпеки дитини. По суті, вона непогана. Але нам потрібно було побачити її в дії. Нам запропонували встановити її в одній з шкіл в якості експерименту і акції безкоштовно. Ми погодились і лише потім, вже разом з батьками, фактично, дізнались, що платити доведеться. Хай не за самі турнікети, а за картки. Тому ми вирішили не поспішати і більш детально вивчити це питання, ознайомитись з досвідом Києва, – розповіла Світлана Ковтуненко. – Але це не значить, що ми відмовимся від цього і в подальшому не будемо розвивати. Сьогодення потребує посилення безпеки учнів. Якщо брати захід — Європу і Америку, то там взагалі школи закриваються під час навчального процесу, а в корпус молодших класів практично нереально потрапити стороннім. У нас же молодші і старші класи навчаються разом і можливостей закрити школу немає. Та й навіть батьки цього не зрозуміють і не схвалять.
 
Зараз в багатьох житомирських школах є охорона, яку оплачують батьки. І вона себе сьогодні цілком виправдовує. Управління шукає їй більш дешевші альтернативи. Адже досі не вирішено питання із встановленням в школах тривожних кнопок. За словами Ковтуненко, вартість обслуговування такої системи в Житомирі чомусь виходить дорожчою, ніж в сусідніх областях.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here