Home Місто В Житомирській області пролунає навчальний сигнал тривоги

В Житомирській області пролунає навчальний сигнал тривоги

125
0
18 листопада буде проведено комплексну перевірку системи централізованого оповіщення Житоимрської області. В цей день, з 14.00 по 15.00 год., тривога буде навчальною, працюватимуть електросирени.
 
Жителям області потрібно уважно прослухати інформацію по обласному радіо, яку надасть управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, повідомив головний спеціаліст управління Микола Мінчук. 
 
Нині діє система централізованого оповіщення цивільної оборони області, за допомогою якої інформація про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій доводиться до жителів області.

Один із елементів цієї системи — електросирени. Звук їх означає попереджувальний сигнал: «Увага всім». В області нараховується 111 таких електросирен.

Головний же технічний засіб, який подає інформацію населенню про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації природного, техногенного характеру — проводове радіомовлення. Та якщо в 2009 році в області функціонували понад 113 тисяч радіоточок, то нині — лише 70,6 тис. А це обмежує доведення інформації до широкого загалу населення, що може призвести до трагічних наслідків при виникненні надзвичайних ситуацій.

До того ж, і самі мешканці відмовляються від проводового мовлення, особливо в сільській місцевості, не усвідомлюючи важливості отримання інформації через радіоточку. Адже вона працює навіть тоді, коли відсутня електроенергія. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here