Home Місто В Житомирській області з 12 серпня розпочнеться сезон полювання на пернату дичину

В Житомирській області з 12 серпня розпочнеться сезон полювання на пернату дичину

192

З  16 години 12 серпня  по 29 жовтня 2017 року включно на території Житомирської області розпочнеться сезон полювання на пернату дичину,
а саме:

на качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарки білощокої та червоноволої), лиску, норця великого, куликів (крім кулика-сороки, баранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців), гусок (сіру, ділолобу велику, гуменника)  на голубів (крім голуба – синяка), вальдшнепа, перепела.

Днями полювання є субота та неділя.

Згідно ст. 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливці мають право полювати з наступними документами:
посвідчення мисливця;

– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень права полювання з відміткою про сплату державного мита;

– дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл);

– відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;

– паспорт на собак мисливських порід.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, а також транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль.

Як ми вже повідомляли раніше, 25 липня 2017 року було оприлюднено спільний наказ Мінприроди та Мінагрополітики про введення нових штрафів за браконьєрство. У середньому розміри штрафів збільшились в чотири рази за знищення та завдання шкоди всім видам тварин. Такий розрахунок пояснюється тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин.

Наприклад, розмір стягнення за незаконне добування або знищення лося збільшено до 80 тис. грн. (було 20 тис. грн.), оленя європейського – до 60 тис. грн. (було 15 тис. грн.), оленя плямистого – до 50 тис. грн., лані – до 40 тис. грн. (було 10 тис. грн.), козулі та муфлона – до 32 тис. грн. (було 8 тис. грн.).

Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн. (було 2600 грн.); зайця – русака – 8 тис. грн. (було 500 грн.); бабака, куницю – 6 тис. грн. (було 1500 грн.); лебедя – 4 тис. грн. (було 1 тис. грн.); галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн. (було 500 грн.).

Окрім того, збільшено у 5-10 такси за знищення чи пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин.

Також зазначимо, що крім відшкодування збитків за браконьєрство передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: на громадян від  102 грн. до 1020 грн., на посадових осіб від 510 грн. до 1530 грн., а також кримінальна відповідальність.
Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області будуть здійснені рейдові заходи по виявленню браконьєрів по всій території Житомирської області.

Шановні громадяни, в разі виявлення фактів браконьєрства, прохання телефонувати на телефони «Гарячої лінії» за номерами: 067-410-27-88 та (0412) 46-49-54.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here