Home Місто В Житомирській області збільшується кількість дитячих будинків сімейного типу

В Житомирській області збільшується кількість дитячих будинків сімейного типу

123

Процес реформування інтернатної системи на Житомирщині відбувається паралельно з активним розвитком інклюзивної освіти.

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Так цього року 168 дітей переступили поріг Радомишльської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІІ ст., що стало можливо саме за рахунок реформування закладу.

«Цей заклад є прикладом того, що не потрібно боятися слова реформи, – наголошує заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих. – На базі приміщення багато років існував звичайний будинок-інтернат. Зараз це санаторна школа, де діти з певними діагнозами можуть лікуватися безвідривно від навчання. Ми надаємо якісне медичне обслуговування тим, хто цього потребує».

Також в результаті реформування збережено робочі місця, а у школі надають ті медичні послуги, яких на території області більше не має ніде.

«Те, що закриваються інтернати, – це дуже гарний показник, адже це означає, що в країни стає менше дітей-сиріт, – переконаний заступник голови. – Стає більше будинків сімейного типу, це не може не радувати. І те, що Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіе Мокуо відзначила, що Україна належить до країн з достатньо високим рівнем забезпечення прав дитини – для нас стимул для подальшого вдосконалення роботи по забезпеченню прав дітей».

З кожним роком на Житомирщині зменшується кількість дітей, позбавлених батьківського піклування. Про це говорить начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Олександр Пастовенський. «Якщо шість років назад в інтернатних закладах у нас було 1150 дітей, то на сьогодні це менше, аніж 500. Тому потреба у реформуванні таких закладів виникла сама собою, – наголошує Олександр Вікторович. – В області не було жодної санаторної школи, і тим паче не було закладу, де б можна було навчати і лікувати дітей із серцевими захворюваннями та проблемами опорно-рухового апарату. Сьогодні ми маємо блискучі результати, а це лише початок».

Також начальник управління освіти і науки наголосив на необхідності інклюзивного навчання для дітей із розумовими та психічними вадами. «Завдяки соціальним ініціативам сьогодні в області близько 60 сімей виховують таких дітей. Вони хворі, але при цьому залишаються вдома, адже у їхніх школа створенні всі належні умови для навчання таких дітей. Але тут потрібно розуміти, що кількість дітей із вадами з кожним роком, нажаль, не зменшується. Це 4-5%, тому ми намагаємося не відривати їх від сім’ї, а створювати такі реабілітаційні центри», – підсумував Олександр Пастовенський.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here