Home Місто В Житомирській області зростає чисельність диких копитних тварин

В Житомирській області зростає чисельність диких копитних тварин

121

 

Лісовим мешканцям нелегко пережити зиму. Особливо, якщо вона сніжна та морозна. Тварини не можуть з-під глибокого снігу добути собі їжу. Крім того снігові замети не дають можливості звірам рухатися, ті захолодають, хворіють і гинуть. В таку пору у мисливствознавців та єгерів додалося роботи.

Про це повідомляє прес-служба ЖОУЛМГ.

Однак зимова підгодівля мисливських тварин не передбачає повного забезпечення їх харчами, а лише часткову підгодівлю в той час, коли самостійно добути їх звірі не можуть. Тут мається на увазі значний сніговий покрив, ожеледиця чи низька температура повітря.

«В лісах держлісфонду обладнано більше 200 комплексних підгодівельних майданчиків, понад тисячу годівниць, півтори тисячі солонців. До них лісівники постійно підвозять різноманітний корм, – розповідає завідуючий сектором мисливського господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського Роман Логвінчук. –  Для підгодівлі диких тварин в зимовий період підприємствами щорічно заготовляється близько 120 тонн сіна, 150 тисяч штук кормових віників, 25 тисяч штук зернових снопиків, 250 тонн зернових, 200 тонн кукурудзи, 100 тонн коренеплодів, 25 тонн солі.»

Крім того, єгерська служба розчищає лісові дороги, щоб тваринам легше було дістатися до біокомплексів. Для козуль та оленів готують місця для ночівлі, бо лягати цим тваринам не сніг – небезпечно для здоров’я.

В нашій області загальна площа мисливських угідь становить 2 млн. 146 тис. га, де ведуть господарство 84 користувачі. 22 % від цієї площі підпорядковано державним підприємствам Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства. 

Чисельність диких копитних тварин за останні 6 років зросла на 21 % і за результатами останнього обліку (січень-лютий 2013 року), складає близько 26,5 тис. гол.


 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here