З метою стимулювання розвитку і забезпечення підтримки книговидання, популяризації книг місцевих авторів в рамках Програми забезпечення відкритості в діяльності Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради та розвитку інформаційної сфери області здійснюється випуск соціально значущої літератури місцевих авторів за кошти обласного бюджету.
Пропозиції щодо внесення видань до Програми подаються у вигляді заявок від видавництв, видавничих організацій, у яких повинні бути вміщені такі відомості: рецензія; розширена анотація; обґрунтування соціальної значущості видання; основні технічні параметри (формат, обсяг, тираж); інформація про автора, авторський колектив, упорядника; ступінь готовності; попередній кошторис; орієнтовний термін випуску.
Неодмінною умовою участі видавництв та видавничих організацій в реалізації Програми є обов’язкове внесення суб’єктів видавничої справи до державного реєстру видавців, виготівників та книгорозповсюджувачів. Тому до заявки додається копія свідоцтва про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції.
До заявки також може бути доданий висновок Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України про належність видання до соціально значущої літератури.
Наступний етап – це формування переліку видань Програми, який здійснюється за рішенням консультативного дорадчого органу, створеного при облдержадміністрації – експертної ради, до якої входять представники наукових установ, творчих спілок, бібліотек, всеукраїнських громадських організацій, поліграфічних, книготорговельних підприємств, фахівці департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
Відповідно до Положення про умови випуску соціально значущої літератури місцевих авторів аналіз заявок на соціальну значущість літератури члени експертної ради здійснюють за такими критеріями:
– видання до знаменитих та пам’ятних дат;
– на виконання актів Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України;
– актуальність і новизна теми в контексті сучасних проблем українського державотворення та історії України;
– сприяння розвитку національної культури українського народу, зміцнення його духовності і моралі;
– збагачення суспільства національними та загальнолюдськими надбаннями в економічній, політичній та духовній сферах;
– висвітлення життя та діяльності видатних постатей в українській історії, культурі, науці.
До розгляду не приймаються заявки на випуск рекламних видань.
Прийом заявок розпочався 1 серпня та триватиме до 1 грудня поточного року. Заявки подаються на адресу департаменту: