В Житомирі розпочалася акція “Переходь на українську”

520
0

5 лютого в Житомирській міській раді відбувся старт акції “Переходь на українську”, збір російської літератури на макулатуру. Команда Пластового молодіжного центру вирішили організувати цю акцію, аби підтримати наших військових. За словами директора центру Павла Кобзара, ціль команди зібрати 15 тисяч гривень, що еквівалентно приблизно 4 тоннам книг. Всі зібрані кошти підуть на проєкт “Житомирський дрон”.

“Ми з командою організували таку акцію, збір російської літератури на макулатуру. Для того, щоб підтримати наше військо, тому що всі зібрані кошти підуть на проєкт «Житомирський дрон» для наших військових. І, крім того, це теж є патріотична акція за формою, і за змістом. Тому що, дуже багато в наших домівках, в наших бібліотеках лишилося книжок ще з радянських часів, чи навіть вже в частини незалежної України ми мусили купувати російську літературу і навіть знайомитися зі світовою літературою через призму російських перекладів. А це є той самий російський світ, по суті, за який зараз бореться Кремль”, – розповів Павло Кобзар.

Ірина Ковальчук, начальниця управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, закликала всіх бажаючих долучитись до акції “Переходь на українське”, збираючи російські книжки. Чиновниця наголошує, що це – лише початок, і сподівається, що Пластовий центр встановить приклад у чистці своїх полиць від російської літератури.

“Ця акція є невеличким початком і Пластовий центр, я так надіюся, задає моду і тон в тому, щоб почистити свої полички, знайти російські книжки, російською мовою. І очистити їх для того, щоб придбати нові українською мовою. А ось всіх, хто має такі книжки або хто хоче долучитись до цієї акції, я думаю, пластовий центр буде так само вдячний, якщо університети, бібліотеки, школи, інші заклади зроблять в себе такі точки збору. А ми потім централізовано все це зберемо, якщо в них не буде можливостей самостійно здати самостійно на макулатуру. Тому максимально всіх запрошуємо долучитись до акції “Переходь на українське” збирати російські книжки, для того щоб підтримати акцію “Житомирський дрон”. Та допомогти пришвидшити нашу перемогу”, – каже Ірина ковальчук, начальниця управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

За кожні 30 книг, принесених на переробку — учасник акції, за бажанням, може отримати патріотичні наклейки та екоторбу.
Для цього потрібно зробити фото зі своїми книжками та викласти у соцмережі з відміткою сторінки Пластового молодіжного центру ( фейсбук, інстаграм). Також у тексті необхідно додати хештеги #збірмукулатури #переходьнаукраїнське.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here