Головна Місто Нові тарифи: з 29 січня в Житомирі зросте вартість проїзду

Нові тарифи: з 29 січня в Житомирі зросте вартість проїзду

1292
0

У Житомирі збільшиться вартість проїзду в громадському транспорті вже через 10 днів. Про це розповів начальник управління транспорту та зв’язку Костянтин Підпокровний під час засідання виконавчого комітету, сьогодні, 19 січня.

За його словами, в структурі тарифу закладені витрати на заробітну плату, а також на електрику та паливо.

«У нас в структурі тарифу для ТТУ 45% складає заробітна плата, 15% затратна частина електроенергії. Ми бачимо, що за останні 5 років вартість тарифу на електроенергію зросла майже в 4 рази. Тільки за 2021 рік вартість зросла майже на 60%, тому питання щодо підняття тарифу та збільшення вартості проїзду саме в електротранспорті – стоїть дуже гостро», – пояснює Підпокровний.

Також начальник управління зазначив, що вартість проїзду в маршрутках також збільшиться:

«Що стосується маршруток, то структура трохи інша. 23-25% собівартості у них – паливно-мастильні матеріали, вартість яких за останні 2 роки зросла, по газу – втричі. По заробітній платі – 35-37% собівартості та інші складові витрати – оновлення рухомого складу, тощо».

Планується, що в маршрутках проїзд коштуватиме безготівково – 8 грн, готівкою – 10 грн. У тролейбусах готівкою – 8 грн, і 6 грн транспортною картою чи безготівково.

Вартість усіх місячних проїзних квитків – не змінюється. Для учнів вона залишається 35 грн.  

Як пояснили під час виконкому, передбачається два етапи підняття тарифу на проїзд. Перший з 29 січня 2022. Другий – 1 липня 2022 року. Тариф влітку збільшиться ще на 2 грн тільки для електротранспорту. Головна мета – щоб пасажири переходили на безготівкову оплату. Це пов’язано з тим, що до літа в транспорті Житомира не буде кондукторів, отже сплатити за проїзд готівкою не можна буде.  

Нагадаємо, стало відомо, коли виконком збільшить вартість проїзду в громадському транспорті Житомира.

ЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here