Home Місто Вчені з’ясували, що діти роблять батьків здоровішими

Вчені з\’ясували, що діти роблять батьків здоровішими

213

Рівень тестостерону у новоспеченого батька різко падає після народження дитини, а турбота про сина чи дочку тільки підсилює цей ефект. Саме це переключення на "батьківську програму", вважають вчені, може бути причиною того, що сімейні чоловіки в середньому здоровіше холостяків.

Як повідомляється, група біологів під керівництвом Лі Геттлера з Північно-Західного університету в місті Еванстон, США, оцінила зміни рівня тестостерону в слині 624 молодих філіппінців, приблизно третина з яких за 4,5 року дослідження встигла перетворитися з холостяків в сімейних чоловіків.

Вчені двічі збирали у добровольців зразки слини. Обидва рази фахівці оцінювали вечірній та ранковий рівні тестостерону. Потім вони зіставили дані аналізу проб з даними про зміни в житті учасників експерименту та їх опитування за його підсумками.

Виявилося, що чоловіки із початковим високим рівнем тестостерону були більш успішні в сімейному житті, ніж ті, у кого концентрація цього гормону була низькою. Крім того, поява дитини в сім’ї, особливо первістка, різко знижувала рівень тестостерону в крові чоловіків.

За 4,5 року дослідження концентрація тестостерону в слині батьків знизилася на 26% -34% – значно сильніше, ніж звичайне "вікове" падіння рівня цього гормону в 10% -13%. Крім того, ще менше чоловічого гормону було в слині тих чоловіків, які щодня витрачали один-три години і більше на виховання своїх синів і дочок. При цьому, як підкреслюють вчені, не можна сказати, що чоловіки з більш низьким рівнем тестостерону просто більш схильні піклуватися про дітей.

Статистичний аналіз показав, що початковий рівень чоловічого гормону у холостяка ніяк не пов’язаний з подальшим ставленням молодого батька до дітей. Дослідники вважають, що гарне здоров’я і нижча смертність у сімейних чоловіків у порівнянні з холостяками може пояснюватися саме перемиканням на "батьківську програму" і зниженням рівня тестостерону.

Як показали попередні дослідження, високий рівень цього гормону може збільшувати ризик раку простати і підвищеного рівня холестерину в крові, а також посилювати схильність, наприклад, до алкоголю і наркотиків. Низька концентрація тестостерону може захищати батьків від деяких хронічних хвороб.

Нагадаємо, нещодавно вчені довели, що чоловіки, які хочуть завести дитину, повинні рідше користуватися мобільним – у любителів мобільного спілкування збільшується рівень тестостерону, падає якість сперми і погіршується фертильність.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here