Home Місто Вчити мову та дізнаватися про історію Азербайджану можна у культурному центрі при...

Вчити мову та дізнаватися про історію Азербайджану можна у культурному центрі при ЖДТУ. ФОТО

116

Отримати більше інформації про Азербайджан віднедавна можуть усі  мешканці міста, адже у Житомирському державному технологічному університеті відкрили центр  українсько-азербайджанської співпраці у сфері освіти, науки та культури.

На захід завітали  Перший секретар Посольства  Асім Османов, голова Всеукраїнської громадської організації «Об’єднана діаспора азербайджанців України» Хікмет Джавадов та інші.

На порозі ЖДТУ делегацію зустрічали з короваєм студентки в національному вбранні, а ректор Петро Мельничук вітав поважних гостей на поліській землі. Згодом вони урочисто перерізали стрічку та обмінювали планами про подальшу спільну діяльність.

 «Ви бажані друзі, бажані гості, і бажаними є ваші студенти у нашому університеті», – зазначив Мельничук. За його словами, один зі студентів  ЖДТУ – представник Азербайджанської Республіки.  Також ректор нагадав, що вже зараз Житомирський технологічний університет має контакти із трьома вузами Азербайджану та ще десятками вишів по всьому світу.  Сподівається, що з появою центру ця співпраця лише посилиться.

Джавадов пояснив, що подібні культурні центри є лише в столиці – там їх п’ять, але Житомир успішно перейняв естафету.

Між іншим, голова ВГО «Об’єднана Діаспора Азербайджанців України» Радж Гасімов розповів, що Житомирі кожен бажаючий може вивчати азербайджанську мову, відвідуючи центр в технологічному університеті, на базі якого діятимуть такі курси.

Представники азербайджанської  спільноти висловлювали підтримку українському народові через ситуацію на Сході країни і відзначили, що такі ж трагічні події в них свого часу були викликані  Карабахською війною. 

Деяку інформацію про Азербайджан, досягнення та керівників цієї країни, історичні відомості можна прочитати на стендах у центрі при ЖДТУ. Там також знайшлося місце для національної символіки двох країн. А от  державні гімни України та  Азербайджанської Республіки можна було двічі почути на заходах з нагоди відкриття центру. Лунали музичні подарунки українською мовою від студентів Житомирського державного технологічного університету та азербайджанською співала студентка столичного вузу.

Ректор Петро Мельничук вручив усім гостям подяки за сприяння у створенні центру українсько-азербайджанської співпраці у сфері освіти, науки та культури. Відповідну відзнаку від азербайджанців отримав й очільник ЖДТУ, а також проректори – Віктор Євдокимов та Оксана Олійник.

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here