Home Місто Відкриття Дому української культури: виступ Ніни Матвієнко і рекордна лялька-мотанка. ФОТО

Відкриття Дому української культури: виступ Ніни Матвієнко і рекордна лялька-мотанка. ФОТО

318

Дім української культури відкрили та освятили у Житомирі 21 квітня в приміщенні колишнього РАЦСу на Бердичівській, 61. Його облаштували за рекордно короткі терміни і витратили на це більше мільйона гривень.

Відкриттю передувала урочиста частина біля пам’ятника Тарасу Шевченку: виступи представників влади міста і області, а також творчих колективів –хорової капели «Орея», дитячого хору «Глорія» та ін.

На захід також завітала Народна артистка України Ніна Матвієнко, яка привітала житомирян із появою Дому української культури, виконали три свої композиції і запросила на майбутній сольний концерт.

В рамках відкриття було також презентовано ляльку-мотанку висотою понад три метри, яку уже внесли у Книгу рекордів України як найвищу. Відповідний документ, що засвідчує це, представники Книги вручили міському голові Житомира Сергію Сухомлину.

Виготовляли ляльку місцеві майстрині зі збереженням правильних і точних пропорцій та відповідно до українських традицій. Мотанка стоятиме під склом біля Дому і підсвічуватиметься в нічний час.

До речі, першими до Дому української культури зайти доручили саме міському голові та чорному коту Толіку.

Гостей на порозі Дому зустрічали за давніми українськими традиціями – з піснями, настоянкою, закусками, короваєм і танцями.

Далі усі бажаючі могли оглянути 6 виставкових залів, де представлено вироби народної творчості, вишивку, речі побуту, зброя козацької доби, картини житомирських художників та багато інших експонатів.

Дім української культури працюватиме у будні дні з 9.00 до 18.00

Юлія ДЕМУСЬ

Більше фото в альбомі Першого житомирського у соцмережі


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here