Home Місто Відомі письменники завітають до Житомира в рамках проекту «Наближення»

Відомі письменники завітають до Житомира в рамках проекту «Наближення»

127

У межах проекту Українського ПЕН «Наближення» Житомир 11 квітня відвідають письменники Андрій Курков, Артем Чапай, Вікторія Амеліна, Олексій Нікітін, Лариса Денисенко та Олег Коцарев.

«Наближення» — це літературний проект, у рамках якого члени Українського ПЕН приїжджають до одного з міст, аби розповісти місцевим читачам про сучасну літературу, а також спільно знайти відповідь на питання, що об’єднує українців. Житомир стане першим містом-учасником проекту.

Письменники візьмуть участь у двох подіях:

12.00 — зустріч зі студентами Житомирського державного університету імені І. Франка (вул. Велика Бердичівська, 40);

18.00 — відкрита зустріч у кінотеатрі «Жовтень» (майдан Корольова, 14).

На обох заходах автори читатимуть фрагменти зі своїх творів, відповідатимуть на запитання аудиторії, а також говоритимуть про літературу та Україну.

В чому унікальність української сучасної літератури? Чим вона вирізняється з-поміж інших національних літератур? З яких творів/імен/жанрів варто починати знайомство з нею? Чи можна знайти відповіді на болючі питання українського сьогодення у книжках наших авторів? Що спільного в українців із різних регіонів? Чи може культура «зшивати» країну?

Письменники-учасники проекту «Наближення»

Андрій Курков (1961) — письменник, президент Українського ПЕН. Є автором кількох десятків романів та книжок для дітей російською мовою, зокрема, романів «Бикфордов мир», «Пикник на льду», «География одиночного выстрела», «Последняя любовь президента», «Ночной молочник», «Садовник из Очакова», «Дневники Майдана», «Серые пчелы» та ін.

Артем Чапай (1981) — письменник, перекладач, репортер. Автор прозових та репортажних книжок «Авантюра: Практичні реалії мандрів по-бідняцьки», «Подорож із Мамайотою в пошуках України», «Червона зона», «Понаїхали», «Тато в декреті», «The Ukraine».

Вікторія Амеліна (1986) — письменниця, авторка книжок прози «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» та «Дім для Дома», а також книжки для дітей «Хтось, або Водяне Серце».

Олексій Нікітін (1967) — письменник, автор романів «Три жизни Сергея Бояршинова, банкира и художника», «Окно на базар», «Истеми», «Маджонг», «Victory Park», «Шкиль-моздиль» та ін.

Лариса Денисенко (1973) — письменниця, адвокатка, громадська діячка, радіоведуча. Авторка романів «Забавки з плоті та крові», «Кавовий присмак кориці», «Корпорація ідіотів», «Сарабанда банди Сари», «Відлуння», «Нова стара баба», книжок для дітей «Ліза та Цюця П.», «Майя та її мами», «Усміхаки» та ін.

Олег Коцарев (1981) — письменник, журналіст, перекладач. Автор поетичних збірок «Коротке і довге», «Мій перший ніж», «Збіг обставин під Яготином», «Котра година», «Цирк», прозових книжок «Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого» та «Люди в гніздах».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here