Home Місто Використання відеореєстраторів в авто може стати обов’язковим

Використання відеореєстраторів в авто може стати обов\’язковим

95

У Верховній Раді народним депутатом від Батьківщини Геннадієм Москалем був зареєстрований законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання відеореєстратора при експлуатації автомобіля, про що повідомляється на сайті парламенту.

Про це повідомляє сайт «Кореспондент».

"Суть законопроекту в тому, що кожен автомобіль повинен бути обладнаний відеореєстратором, а його записи можуть використовуватися як доказ у кримінальному провадженні", – пояснює Москаль.

На його думку, встановлення відеореєстраторів не стане фінансовим тягарем для автомобілістів, адже їх вартість починається від 200 грн, тобто менше 20 літрів бензину. "Зате користь у спірних ситуаціях, у тому числі з ДАІ, набагато більша", – переконаний він.

У законопроекті передбачається, що експлуатація автомобіля без включеного справного відеореєстратора тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, для гарантованого використання у кримінальному провадженні записів відеореєстратора пропонується доповнити частину другу статті 99 Кримінального процесуального кодексу України новим абзацом. Зміна дозволить законодавчо закріпити той факт, що відеозапису автомобільного відеореєстратора за умови наявності в них відомостей, які можуть бути використані як докази факту чи обставин, встановлюваних під час кримінального провадження, вважаються документами і можуть бути використані у кримінальному провадженні як допустимі докази.

Раніше повідомлялося, що український Кабінет міністрів має намір відновити автоматичну фото та відеофіксацію порушень Правил дорожнього руху, а також заборонити тонування скла авто.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here