Home Місто «Вони світлі діти у цьому темному світі», – Лубягін про фотовиставку «сонячних»...

«Вони світлі діти у цьому темному світі», – Лубягін про фотовиставку «сонячних» дітей

167

У підлітковому клубі «Пролісок», який відкрили 21 березня після проведення капітального ремонту, житомиряни можуть відвідати виставку місцевого фотографа Олексія Лубягіна, яку він презентував до Міжнародного дня людей із синдромом Дауна.

Його експозиція «Три» протягом деякого часу буде представлена саме у «Проліску», а потім переїде у приміщення міської ради.

Олексій відзначає, що побачити світлини можна щоденно з 10 ранку до 20.00, крім неділі. У цьому закладі відвідують заняття дітки та молодь із синдромом Дауна, тому при бажанні можна і виставку подивитися, і познайомитися та поспілкуватися із «сонячними» дітьми.

Кілька років тому Лубягін уже влаштовував подібний проект, результатом якого стала фотовиставка «Без гену зла». Нині за два дні відзняв у своїй фотостудії 20 родин, де є діти із синдромом Дауна. Переконує, працювати з такими сім’ями – одне задоволення і зовсім ніяких проблем.

«Якусь родину фотографував годину, когось 30 хвилин, а були й такі, що впоралися за 5 хвилин, – пояснює автор фотовиставки «Три» Олексій Лубягін. – Вони усі – надзвичайні люди, а дітки – емоційні, відкриті, щирі та дружелюбні. Завжди кажу, що я лише дзеркало і моє завдання впіймати якусь емоцію, момент з життя людей. Під час зйомки я не просив робити щось спеціально, вони спілкувалися, гралися, посміхалися, а я ловив справжні й живі емоції. Вони реагували одне на одного, на мене. І в процесі зйомки у студії, і під час опрацювання фотографій, я не помічав якоїсь незвичності у цих дітях. Вони просто світлі діти у цьому темному світі. Власне, тому я й запропонував для фотосесії усім родинам одягнутися в біле».

Юлія ДЕМУСЬ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here