Home Місто Всесвітній день вишиванки в Житомирі. Фото, відео

Всесвітній день вишиванки в Житомирі. Фото, відео

536
0

Житомир 18 травня долучився до заходів з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.  У центрі міста на Михайлівській організували майстеркласи. Також провели виставку вишитих виробів майстрів народної творчості та художніх робіт учнів міських мистецьких закладів.

Для творчої розваги дітей організовані години художньої творчості. Крім того, відбувся флеш-моб, в якому учасники танцювали у вишиванках. Благодійна організація “СпівДія заради дітей” проводить майстер-клас з розпису шоперів під назвою «Символ щастя, добра, миру».

“Сьогодні ми відзначаємо Міжнародний день Вишиванки. Це свято набуло міжнародного статусу, оскільки воно святкується у країнах Європи. Ми організували ці заходи, щоб нагадати про наші традиції, оскільки вишиванка є нашим етнічним одягом, символом автентичності. Сьогоднішня програма є підтримуючою та пізнавальною, спрямованою на дітей” , – розповідала Ілона Колодій. начальниця управління культури ЖМР.

Сьогодні на вулиці Михайлівській 12-річний школяр на ім’я Назар завершив свій збір коштів на підтримку Збройних сил України. Назар грав на баяні в центрі міста протягом кількох днів, збираючи гроші. Хлопець зізнається, що не очікував такої великої суми, а думав, що збере значно менше.

«В мене була задумка, що я якось допоможу нашим Збройним Силам. Я звернувся до вчителя та попросив допомоги в реалізації цього задуму. Потім я почав грати на баяні, грав близько 2-3 годин у суботу та неділю. В результаті зібрав 6403 гривні. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку нашої десантно-штурмової бригади, щоб вони швидше звільнили наші окуповані території і настала перемога. Щоб бути відвертим, я очікував зібрати меншу суму. Це надзвичайно мотивує мене, і я буду продовжувати збирати ще більше, йти далі», – зазначив Назар Колончук. 

Для житомирян та гостей міста встановили фотозону, для дітей проводять майстеркласи з виготовлення підвісок-вишиванок, українських оберегів, петриківського розпису сумок-шоперів, гребінців, чашок.

Багато хто долучилися до свята, одягнувши вишиванки.

О 20:30 запланований виступ молодіжного шоу-проєкту «Мардіс», під час якого збиратимуть кошти на допомогу ЗСУ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here