Катерині Романенко – 15 років, вона закінчила 9 клас і планує вступати у Житомирський агротехнічний коледж на спеціальність «Інформаційні технології». Поряд з цим дівчина малює,  розписує одяг, а ще  давно займається спортом і хоче розвиватися в цьому напрямку й надалі. 

Обрала для себе workout і вже встигла здобути багато нагород  (І, ІІ, ІІІ місця) на змаганнях різного рівня, у 2022-му стала чемпіонкою України. Зізнається, що спершу тренування для неї були як можливість цікаво провести час, згодом це переросло у хобі, а зараз називає workout своїм життям. Займається шість разів на тиждень у першій і поки єдиній студії  workout  в Житомирі – «Bisons Sport» (вул.Мала Бердичівська, 17), яку відкрив її тренер Владислав Мяновський. На заняття ходить із задоволенням і не бажає пропускати жодного. Більше того, вже допомагає тренерам готувати молодших спортсменів. 

З-поміж іншого, каже Катерина, хоче популяризувати  workout серед дітей і дорослих, щоб якомога більше людей відкрили для себе цей вид спорту, а ще, аби ним займалися не лише хлопці, а й дівчата, оскільки зараз таких мало. 

«З чотирьох років я ходила на танці  – у школу «Сонечко», а потім в ансамбль «Посмішка». Далі було малювання, яке сподобалося мені значно більше, навіть здобула перемогу на одному з творчих конкурсі від міськради. Малювання було десь до 11 років, а далі мама віддала  мене на  рole dance, де я займалася із тренеркою рік, а коли та пішла у декретну відпустку, з іншим тренером мені стало якось не цікаво і згодом взагалі перестала відвідувати студію. Згодом мама випадково у соцмережах побачила допис від Людмили Костриці з інформацією про те, що вона набирає діток на безкоштовні тренування з workout. Показала його мені з пропозицією сходити і познайомитися. З першого разу мені все сподобалося і так я почала тренуватися у Людмили Миколаївни, а вже через рік виступала на чемпіонаті України,  до того встигла взяти участь змаганнях в Житомирі й Броварах, – пригадує Катерина Романенко. – Тренер дуже мотивувала до занять спортом, розповідала про користь і те, як правильно займатися, аби навпаки не нашкодити. Її підхід до роботи мені дуже імпонував і завдяки цьому я знайшла своє місце у  workout.  Дійсно, часом було важко, бо деякі елементи не виходили з першого разу, але я намагалася робити їх ще й ще, допоки не досягала бажаного результату. Тоді бралася за все складніші й складніші елементи. На жаль,  Людмила Костриця переїхала з  Житомира за сімейними обставинами, тож я почала тренуватися на вулиці разом із подругою, яка теж займалася у неї. Все літо ми провели на спортмайданчиках – зранку і до пізнього вечора. Пізніше секція workout  з’явилася у  «ART-STUDIO KEEP BALANCE», тож батьки записали мене туди. Деякий період часу я тренувалася у Дмитра Макарука, ми їздили на змагання і займали призові місця, та потім він поїхав виступати по контракту за кордон і на заміну прийшов Влад Мяновський, у якого я займаюся й донині».

Коли Мяновський пішов зі студії, Катерина теж прийняла рішення йти за тренером. Оскільки тоді ще власної студії він не мав, тренування проводив на майданчику за кінотеатром «Україна», у себе вдома (власноруч встановив паралетси, турнік та швецьку стінку),  в орендованому під  секції workout приміщенні на території агроколеджу. 

«Влад все купував і робив, щоб в залі було зручно займатися, не зважаючи навіть на низькі стелі. Допомагала йому в тренерстві маленьких діток по 3-4 роки.  Він зібрав гарну команду, включаючи мене та ще декількох тренерів. У мене, без перебільшення, найкращий тренер, який не зрівняється ні з ким. Він приклад того, що потрібно працювати і досягати своєї мети. Навесні ми відкрили власну студію  «Bisons Sport» – з високими стелям, зручним гімнастичним турніком, з конструкцією і всім потрібним для тренування.  – веде далі спортсменка. –    Можна сказати, що workout поділяється на статичні, динамічні та базові вправи. Я вмію всього потроху, але статичні вправи більш до вподоби. Обожнюю робити всі свої елементи, хоча  спочатку вони давались мені не дуже легко, але тепер  вмію робити це і освоюю щось нове. Свою фізичну форму  підтримую тренуваннями, намагаюся правильно харчуватися здоровою їжею».    

Юлія Демусь

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here